Вітрина новинок до Книжкового арсеналу: дитячі й підліткові книжки


До міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» українські видавці представили майже 1300 новинок, що вийшли протягом року. Їх можна переглянути у розділі «Вітрина новинок – рік стійкості» на сайті культурно-видавничого проєкту «Читомо». Свої книжки надали 77 українських видавців.

Найбільша кількість книжок – у категоріях «Українська художня література», «Нон-фікшн», «Зарубіжна художня література», «Дитячі ігрові книжки».

Порівняно з минулим роком зменшилася кількість видань у категорії «Дитяча проза та поезія» та «Підліткова література», проте збільшилася кількість видань у розділі «Книжки про війну». Практично незмінними залишилися категорії з виданнями «Мистецькі видання», «Графічна проза», «Поезія». Загалом ознайомитися з новинками можна в 11 категоріях.

«Попри те, що фестиваль Книжковий арсенал зі зрозумілих причин відбувається у зменшеному форматі й без стендів видавців, Вітрина новинок продемонструє усі здобутки галузі, адже буде представлена у просторі арсеналу. Відвідувачі фестивалю, як і в попередні роки, зможуть погортати новинки, а з деякими ознайомитися вперше, адже ті приїдуть щойно з друкарень. Окрім того, відвідувачі зможуть скласти свій список бажань, щоб із ним пізніше зробити покупку на сайтах видавців чи у книгарнях, яких за останній рік в Україні відкрилося чимало», — розповідає Анастасія Загоруй, координаторка проєкту.

На Вітрині новинок також представлені добірки, на що звернути особливу увагу, від українських літкритиків. Читачі можуть скористатися рекомендаціями Оксани Лущевської (дитячі й підліткові книжки), Валентини Вздульської (дитяча проза та поезія) та Віталіни Макарик (підліткові книжки).

Нагадаємо, що Вітрина новинок – це щорічний спецпроєкт Читомо, у якому представляються видання, які видавці опублікували протягом певного періоду часу до фестивалів Книжковий Арсенал або Book Forum. Його головне мета – допомогти читачам дізнатися про всі визначні новинки й визначитися з майбутніми покупками, а також підтримати українських видавців.

У просторі Книжкового арсеналу вітрина буде розміщена у секції А.

Проєкт у 2023 році втілюється завдяки підтримці Фундації ЗМІН.

Як відомо, 11-ий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у 2023 році триватиме від вечора 22 червня (офіційне відкриття) до 25 червня. Фокус-тема цьогорічного Арсеналу — «Коли все має значення».

Програма для/про дітей та підлітків «Коли війна не лише у книжках» 

Квитки на ХІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» можна придбати тут.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар