Книжковий Арсенал 2023: програма для/про дітей та підлітків


11-ий Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у 2023 році стартує вже цього тижня і триватиме від вечора 22 червня (офіційне відкриття) до 25 червня. Фокус-тема цьогорічного Арсеналу — «Коли все має значення».

Програма для/про дітей та підлітків «Коли війна не лише у книжках» пропонує безпечний дружній простір для спілкування, читання та обговорення дитячих книг та історій, які пишуться і видаються в часи війни. Серед подій програми – марафон авторських читань від дитячих письменників та письменниць, публічне інтерв’ю Підліткової Ради Мистецького арсеналу з Іриною Славінською, перформанс «Книгодрузячення-передбачення» та практикуми для батьків. Кураторка програми – Юлія Козловець. Розклад подій – тут.

Партнер програми: BaraBooka. Простір української дитячої книги. Програма реалізується за підтримки Товариства письменників та ілюстраторів дитячих книг (the Society of Children’s Book Writers and Illustrators, SCBWI).

Питання «Чи говорити з дітьми про війну?» тепер не стоїть перед нами, дорослими. Ми всі живемо у війні. Війна завжди приносить із собою страх, хаос і непевність. Вона руйнує домівки та щоденну рутину, змушує нас переглядати пріоритети і шукати силу у найнезвичайніших речах і місцях. Наші діти бачать війну на власні очі і потребують чесних відповідей на свої питання про цю реальність. Таких питань багато, і не завжди легко буває ті відповіді знайти…

Книжки, гарні тексти можуть допомогти розпочати розмову на складні теми, дібрати потрібний тон, відрефлексувати травматичний досвід, зрозуміти та пережити його. Відкриваючи перед нами можливості, які не мають меж, книжки здатні занурити нас і наших дітей в інші часи, країни, світи, де ми всі можемо відчути себе безпечно і далеко від війни. Книги та історії розповідають про героїв, які перемагають складнощі, про дружбу і взаємопідтримку, про маленькі перемоги, які роблять світ кращим. Вони створюють передумови, коли діти можуть відчути, що їхні власні почуття та досвід є важливими і почутими, зрозумілими.

Надзвичайно важливо тут обрати саме ТУ книжку. Щоб не поглибити дитячу травму, не заплутатись у надто складній мові чи перипетіях сюжету, допомогти знайти правильні слова для означення своїх емоцій, впоратись зі стресом, попасти в настрій, читати для задоволення.

Як говорити з дітьми про війну: список книжок українською

А хто краще розповість про свою книжку, вмотивує до читання, влюбить у неї, ніж автор! «Живі читання з БараБукою» – це марафон авторських читань від улюблених дитячих письменників та письменниць! А перформанс «Книгодрузячення-передбачення», організований Книжковим Арсеналом разом із Лабораторією дитячого читання при Малій академії наук, збере разом у фестивальній залі і авторів, і їхніх вдячних читачів.


Події за участі БараБуки:


Print Form
Подiлитись:

Додати коментар