Літературний конкурс видавництва «Смолоскип»


Видавництво «Смолоскип» започаткувало конкурс для українських літераторів та молодих науковців у 1993 році. Поруч із номінаціями для дорослої поезії, прози та наукових досліджень, окремо виділено художні твори для дітей. Щорічно на початку травня журі конкурсу оголошує переможців.

Грошовий еквівалент відзнаки: І премія становить 1000 грн., ІІ премія – 500 грн., ІІІ премія – 250 грн., ІV – 150 грн.

У конкурсі беруть участь написані українською мовою й раніше не публіковані поетичні, прозові, драматичні твори; історичні, політичні, культурологічні та літературознавчі дослідження, котрі стосуються проблематики ідеологічних та культурних перетворень у ХХ сторіччі, рухів опору проти тоталітаризму а також – художні твори для дітей. Твори приймають на розгляд журі до 31 грудня кожного року.

Твори лауреатів І і II премій видавництво публікує окремими книжками, а твори лауреатів III і IV премій та кращі ненагороджені твори можуть з’явитися друком в антологіях і збірниках «Смолоскипа». Подаючи рукопис на конкурс, автор тим самим дає видавництву право впродовж наступних п’яти років друкувати поданий текст або певну його частину окремою книжкою чи в періодичних виданнях.

Журі не розглядає твори лауреатів І і II премій видавництва «Смолоскип» попередніх років, а також твори, які мають антиукраїнський характер, антирелігійне, шовіністичне або антисемітське спрямування, а також порнографічні твори й твори з ненормативною лексикою.

Серед лауреатів конкурсу в різні роки були Андрій Кокотюха, Роман Скиба, Анатолій Дністровий, Марина Павленко, Яна Дубинянська.

Деталі на сайті видавництва.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: