Оксен Лісовий очолив Міністерство науки і освіти України

Автор: БараБука


21 березня 2023 року Верховна Рада проголосувала за призначення новим очільником МОН науковця, військового та багаторічного керівника НЦ «Мала академія наук України» Оксена Лісового.

Оксен – кандидат філософських наук, доброволець 95-ї бригади ЗСУ, син відомого дисидента і філософа Василя Лісового. Він має досвід вчителювання, менеджменту в бізнесі, а впродовж останніх 19 років розвиває напрям наукової освіти для дітей і підлітків на посаді директора в Національному центрі «МАНУ».

Під керівництвом Оксена Лісового команда Малої академії наук зросла з 7 до 300 людей, адже він ініціював нові й нові науково-освітні проєкти. Зокрема, за його директорства у структурі МАН з’явилися перший в Україні державний Музей науки з інтерактивними експонатами, бізнес-інкубатор «Ukrainian Future» для юних стартаперів, видавництво якісного нонфікшну для дітей і підлітків «Мала академія» та онлайн-платформа з наукпоп-контентом.

Оксен Лісовий під час вручення відзнак Топу БараБуки 26 січня 2023 року

Не всі знають, що Оксен Лісовий свого часу також долучився до творення простору української дитячої книги.

«Був час, коли БараБуки могло не стати – ми б не писали про нові книжки національної дитячої літератури, не робили б інтерв’ю, не розробляли б нові методи залучення до читання дітей та підлітків, не готували б матеріалів для вчителів та бібліотекарів, не долучилися б до видання нових книжок… Одне слово, невідомо, хто б нон-стоп робив нашу дитліт видимою, – ділиться команда БараБуки. – Але з’явився ангел-охоронець, і БараБука не тільки вижила, а й подвоїла та навіть потроїла свої зусилля. Це був Оксен Лісовий, відтоді він – улюблений шеф, людина, яку ми безмежно поважаємо за вірність цінностям, дієвість та постійний поступ».

«Книга – це диво. Письменники з нічого творять новий маленький всесвіт – і це диво. Ті батьки, які долучають дітей до читання, ті люди, які розуміють цінність книжки, так само творять світ майбутнього, бо формують і вмикають творчий потенціал дитини. Це надзвичайно цінний процес, що формує особистість. “Мала академія наук” дуже перейнята тим, аби книга залишалася в житті дітей!» – з виступу Оксена Лісового на врученні відзнак «Топ БараБуки» у січні 2022 року.

Фото: Леся Коверега

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар