Переможці Болонії 2015 року


Днями було оголошено переможців премії Bologna Ragazzi 2015 року. На конкурсі було розглянуто 1250 видань із 42 країн, цього року до списку відзначених книжок вдруге ввійшла українська книжка-картинка «Війна, що змінила Рондо» творчої студії «Аґрафка».

Найкращим виданням у категорії «Художня література» було визнано книжку «Ліхтарик» (Flashlight). Текст: Лізі Бойд (Lizi Boyd), видавництво: Chronicle Books (Сан-Франциско, США, 2014).

Сутеніє, і маленький хлопчик визирає з намету, вдивляючись у темряву. Він підсвічує ліхтариком і виявляє нічний, але дружній світ природи. Це чудово ілюстрована візуальна поема. Просторове сприймання книжки обмежується темрявою, і барви виринають лише у світлі ліхтарика, який розповідає історію про допитливість, що допомагає подолати свої страхи.

Найкращим науково-популярним виданням визнано книжку «До – Після». Текст: Anne-Margot Ramstein, ілюстрації: Matthias Aregui. Видавництво: Albin Michel Jeunesse, Parigi, Francia.

Ця книга блискуче ілюструє хід часу в мільйон чудових способів. Книжка-картинка Avant Après не має текстів, але протиставляє пари зображень «до» і «після» за різними сценаріями. Лаконічні і зрозумілі ілюстрації виконано в багатій палітрі. Нелінійність наративу запрошує читачів перегортати сторінки навмання, а кінець книжки змушує перечитати її від початку.

Відзнаку «Нові обрії» (для видавців із арабських країн, Латинської Америки, Азії та Африки – за «їжу для розуму» та інноваційні ідеї) присудили «Абетці». Текст: Ruth Kaufman & Raquel Franco / Diego Bianki, видавництво: Pequeño Editor (Buenos Aires, Argentina, 2014).

Це абетка дієслів – чудернацька й незвичайна. Сторінки книжки сповнені енергії, руху і символів, на кожній можна спостерігати безліч дій – від рутинних, щоденних до справжніх безглуздостей. В абетці все поєднано ретельно: химерні ілюстрації, високоякісний крафт-папір та оправа.

У цій номінації також відзначено українську книжку-картинку про війну.

Відзнаку «Opera Prima» за художні дебюти присудили книжці «Là fora». Текст: Maria Ana Peixe Dias & Inês Teixeira do Rosário / Bernardo P. Carvalho, видавництво: Planeta Tangerina (Carcavelos, Portugal, 2014).

Ця глибока оповідь, красиво оформлена з витонченою поліграфією і сміливою палітрою на два кольори. Тим не менш, справжня краса книжки полягає в контрасті традиційного формату «путівник» і чіткими науковими поясненнями з грайливими і ліричними ілюстраціями. Видання демонструє чудове рішення залучити своїх читачів і навчити їх захоплюватися і поважати всі «там», так само, як і передбачає назва.

Торік у цій номінації також було нагороджено українську книжку.

Повні списки переможців у кожній номінації дивіться на сайті ярмарку в Болоньї.

Джерело: БараБука за матеріалами Читомо.

Читайте також: Переможці Болоньї: найкращі дитячі книжки 2014-го

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар