Премію Калінги Аліні Штефан!
Я часто зустрічаю своїх однолітків, що мало хочуть знати про науку і вважають її нудною. Втім, герої книги Наталка Птаха, Назар Щур, Леся, Дзиґа і Ян так не вважають. Вони добре знають біологію, навчаються з класною вчителькою біології у школі «Всесвіт». Герої дуже хочуть поїхати до біологічної лабораторії і радіють, коли виграють ґрант на цю поїздку. Однак друзі великодушно відмовляються від поїздки задля популяризації науки серед школярів. Вони вирішують проводити курси і лекції, де зрозуміло, цікаво розказувати про складну науку — біологію.
«– То чого ти хочеш? – сердився Ян. – Щоб усі поснули, коли ти пояснюватимеш їм усю складність?
– Не поснуть. Я розповім так, що не поснуть, але без гітар»
Я думаю, ця книжка є досить науковою, адже тут основний акцент саме на науці – це не пригоди школярів з підземеллями чи загадками гробниць, не детектив. Це – харч для мозку, тобто штанга. Завдяки цій книжці свої знання можна непогано прокачати.
Але рекомендую її для 8–11 класів, для тих, хто готується до ЗНО. Для них ця книжка буде дуже корисною.
Втім, шкода, що у книжку не занесли бодай міні-словничка біологічних термінів, які стрічаються дуже часто. Наприклад, коли ти в таборі чи банально немає доступу до інтернету, а треба загуглити щось із книжки?
Проте коли є необмежений доступ до інтернету, то з цим не виникне проблем, адже передбачено виділені хештеги на полях українською і англійською мовами. За ними швидко можна знайти всі терміни.
Вважаю, що цікаво було б впровадити цю книгу у школах як матеріал класного чи позакласного читання з біології. Рекомендую до схвалення Міністерством освіти.
Читайте також: Відростити мозок. Не боятися ГМО
Усі 176 сторінок читаються дуже швидко. Укінці є галерея з фото, що стосуються тем у книжці. Шкода, правда, що вони чорно-білі, але це вже дрібниці. В оформленні книги використано три кольори: чорний, білий і зелений. Завдяки цьому ілюстрації стали дуже цікавими, а схеми – зрозумілими.
В одному з розділів герої дізнаються про премію Калінги. Цю премію ЮНЕСКО вручає за популяризацію науки. Її має шанс отримати той, хто розповідає про складні наукові штуки простими словами, зрозумілими не тільки науковцям. Я вважаю, що «Літо довжиною в ДНК» сміливо можна подавати на цю премію!