0+

Таємниця трьох шкарпеток

Ольга Купріян

Грася ОЛІЙКО. Сукня для Марусі. – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2022. – 32 с.
Уподобань: 1

ІлюстрАвторка Грася Олійко – з тих мисткинь, які чесно й послідовно обстоюють «свою» тему. Для Грасі від першої авторської книжки «Історія, яку розповіла Жука» ця тема – безпритульні тварини. Нова книжка-картинка ілюстравторки – «Сукня для Марусі» – так само присвячена темі дбайливого ставлення до тварин, що живуть на вулиці.

«Собачки не мають жити самі-самісінькі, їм теж потрібна сім’я»

«Сукня для Марусі» – це книжка-квест для наймолодших читак. Головна інтрига розгортається навколо речей, які зникають із дому напередодні дня народження маленької Марусі. Здавалося б, що може пов’язувати між собою парасольку, печиво, три шкарпетки, електронну книжку та гірлянду? Зрештою, коли з дому майже зникає торт, таємниця розкривається абсолютно несподіваним чином. Грася Олійко у своєму вже, насмілюся сказати, авторському на позір наївному стилі розповідає історії безпритульних тварин та їхнього «всиновлення» дітьми. Ось так і Маруся знаходить собі собачку у скверику біля дому. Дівчинка опікується тваринкою так, як тільки вміють малі діти, – від усього свого дитячого серця стараючись віддати їй усе якнайкраще.

Ілюстрації: Грася Олійко

Книжки Грасі Олійко у ненав’язливий спосіб розвивають у дітях любов та емпатію. За простотою і наївністю розповіді ховається велика тема толерантного, доброзичливого та екологічного ставлення до ближніх. Ось уся родина збирається в домі, щоб відсвяткувати день народження Марусі, й ось вони всі вже гуртом опікуються новим членом родини – собачкою: «– Бідна собачка! – забідкалися гості. – Собачки мають жити вдома, з людьми, а не під лавкою на вулиці!» – ці слова, якщо стежити за роботами ілюстраторки, можуть бути маніфестом її творчості. Адже Грася допомагає не лише словами, а й справами, захищаючи й підбираючи тварин із вулиці.

«А до чого ж тут три шкарпетки і сукня?» – спитаєте ви. Власне, ці таємниці відкриються лише наприкінці книжки. Тут дорослим, які супроводжують дитину в читанні, слід підготуватися до безлічі запитань про інклюзію та «особливі» потреби тварин (і людей). А ще, скажу відверто, про дуже популярну шкоду, здійснену в ім’я великої любові.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар