10 тисяч українських книжок для дошкільнят


До кінця вересня кожен дитячий садочок столиці отримає в подарунок набір українських книжок для дітей у рамках акції «Українська книга – дітям України». Усього планують передати понад 10 тисяч дитячих книжок, їх авторами є класики української літератури. За спостереженнями БараБуки, сучасних письменників із-поміж них не видно.

Благодійний фонд «Рідна країна» разом із громадською організацією «Муніципальна ліга Києва» передали в користування дошкільним закладам Шевченківського району по 21 книжці. Це – твори Лесі Українки, Михайла Стельмаха, Платона Воронька, Григора Тютюнника, Оксани Іваненко, Дмитра Павличка, Анатолія Костецького та інших класиків української літератури. Усі книжки вийшли друком у київському видавництві «Веселка», як пише «ТВі».

Засновник фонду «Рідна країна», народний депутат Микола Томенко зазначив, що головна ідея – поширити традиційну українську дитячу літературу, а також допомогти дошкільним закладам у виховній і просвітницькій роботі.

«Це література не розважального, а просвітницького характеру. Йдеться не просто про казки, а про перші читанки, загадки, нотний і музичний матеріал. Зараз у Києві проводимо цей проект, який стартував 24 серпня, і наприкінці вересня понад 500 дошкільних закладів Києва отримає цю літературу. Тільки в Києві ми поширимо понад 10000 одиниць дитячої літератури. Такий проект пройшов уже в Черкасах, у Хмельницькій області. Ми потихеньку шукаємо партнерів в областях, аби на всій території України вихователі мали просвітницьку навчальну літературу», – зазначив Микола Томенко.

Що ж, БараБука може тільки тішитися з такої чудової ініціативи й сподіватися, що книжки сучасних авторів цього разу не потраплять до київських дитсадків не тому, що вони не потрібні чи про їх існування не знають учасники акції, а тому, що сучасні дитячі книжки передадуть окремо, і аж ніяк не в меншій кількості.

За матеріалами ТВі.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар