Хто стежитиме за мораллю в дитячій літературі?
Верховна Рада України ліквідувала Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі. У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в Нацкомісії немає окремого предмета регулювання, а відомство тільки дублює функції інших державних органів, повідомляє Insider.
За словами депутатки від «Народного Фронту» Вікторії Сюмар, існування окремого державного органу, який опікується лише тим, що встановлює різницю між еротикою та порнографією під час війни у країні – недозволена розкіш. Унаслідок прийняття рішення держбюджет зможе заощадити приблизно 4-5 млн грн у рік.
Утім, прийняття законопроекту не означає автоматичного припинення існування комісії. Хоча Нацкоммор і буде позбавлений державного фінансування, його члени, як повідомила депутатка «БПП» Ольга Червакова, можуть залишитися працювати на громадських засадах, а сам комітет функціонувати на засадах звичайної громадської організації.
Нагадаємо, що за роки роботи Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі встигла багато всього зробити для української культури й суспільства. Отак, зокрема, було заборонено мультсеріал «Сімпсони» та обмежено показ мультсеріалу «South Park». У сфері дитячої літератури також знайшли що забороняти. 2012 року Нацкоммор проаналізував на відповідність вимогам «Закону про захист суспільної моралі» книжку британського письменника Джеремі Стронґа «Знамениті сіднички мого братика». Зокрема, претензії стосувалися обкладинки видання, де зображено немовлячі сіднички, й назви українського видання книжки. У результаті перевидання книжки Стронґа вийшло з іншою назвою, уже без «аморальних» вкраплень – «Мій братик – телезірка».
БараБука за матеріалами theinsider.ua.