Лауреати премії BookForum Best Book Award 2020


Стали відомі лауреати премії BookForum Best Book Award, яку вручають у рамках 27 Львівського міжнародного фестивалю Bookforum. Цього року за відзнаку змагалось понад 400 книжок від 72 видавництв. Книжки оцінювали журі у трьох містах – Львові, Києві і Харкові.

Гран-прі одержала книжка «Українська абетка. Малюнки Георгія Нарбута» (Видавець Олександр Савчук, Харків) – «за перше повне видання видатної пам’ятки української графіки у досконалому мистецькому оформленні та поліграфічному виконанні».

Подаємо переможців номінацій премії у сфері дитячої та підліткової літератури:

Література для дітей від 0 до 5Наталка Малетич, «Привид, який не міг заснути» («Видавництво Старого Лева», Львів) – «за тонке розуміння запитів найменших, а отже, найвимогливіших читачів».

Література для дітей від 6 до 8 – Оксана Драчковська-старша, «Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама» (видавництво «Чорні вівці», Чернівці) – «за делікатне висвітлення непростої теми, що завдяки мистецькій формі досягає дитячої свідомості та виховує людяність».

Література для дітей від 9 до 12 – Олег Гавріш, «Казки баби Гавришихи» (видавництво «Час майстрів», Київ) – «за прищеплення любові до справжньої книги, яку з цікавістю читаєш, з насолодою розглядаєш і з приємністю гортаєш».

Література для підлітків і YAКатерина Міхаліцина, Станіслав Дворницький, «Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи» (видавництво «Портал», Київ) – «за чесну і вражаючу розповідь про Чорнобильську катастрофу для підліткової читацької аудиторії».

Також у категорії «Сучасна українська проза» журі відзначило книжку Яніни Соколової та Ольги Купріян «Я, Ніна» (видавництво #Книголав, Київ) – «за відверто розказану історію життя і боротьби з хворобою, сміливість порушити табуйовані дотепер теми та майстерну оповідь». БараБука щиро тішиться за свою колегу!

Переможці в усіх номінаціях – на сайті bookforum.ua.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар