4+

Повсякдення з пригодами

Надія Малафєєвська

Саша ВОЙЦЕХІВСЬКА. Ну придумай щось, Марку! : збірка оповідань. / Ілюстрації: Ольга РЕБДЕЛО.. – Харків: ВД «Школа», 2023. – 136 с.
Уподобань: 8

У шестирічного Марка почалося складне життя. У нього багато справ: якісь швидкі, мов сапсани, а інші геть равликові. Від нього очікують терпіння, акуратності, розуміння і всіляких інших дорослих речей, зробити цікавішими які завжди допоможе нестримна Маркова фантазія.

Марко вже знає, як багато в дорослих справ. Його батьки постійно кудись ідуть, метушаться чи навпаки ― надто вже сповільнюються. Звісно ж, Марко не лишається осторонь: разом із мамою і татом йде в банк та до нотаріуса, їздить маршруткою, прибирає кімнату перед візитом бабусі та чекає, поки мама «дві хвилиночки» порозмовляє з подругою. Усі ці та безліч інших подій він перетворює на веселі пригоди, і навіть вигадує власні переможні танці.

«Раніше я думав, що в п’ять років починається складне життя. Тоді тебе готують до школи і вчать самостійно витирати дупцю. Та я помилявся. У шість жити ще складніше!»

 «Ну придумай щось, Марку» Саші Войцехівської – реготальна книга про повсякдення невгамовного шестирічки, й чудово потрапляє в обрану вікову категорію. Влучні дитячі слівця, які використовує авторка, ще більше посилюють довіру до тексту. Це майстерно написана яскрава весела та динамічна дитяча книжка, створена не лише для дітей, а й для дорослих, які читатимуть її малюкам та впізнаватимуть себе й зможуть поглянути на світ очима своєї дитини. Вона поділена на невеличкі розділи-справи, які трапляються в кожній родині ледь не щодня. Про всі справи та пригоди Марко розповідає сам.

Наприклад, про похід у банк:

«Я б хотів посміятися з того, як ми з мамою лізтимемо у дво-, а краще трилітрову банку, але то малючковські жарти. Мене таке вже не регоче».

Про мамину каву:

«Іноді я шкодую, що поки не п’ю кави. Щоранку в мами є залізний, тобто кавовий, тобто безкавовий аргумент-відмазка від усього, що вона не хоче робити: – Я ще не випила кави, пізніше. А я так казати не можу. І геть не маю як відмовити, коли вже накавована й задоволена мама підводиться з-за столу й каже: – Маркусику, збирайся в садочок».

Та про те, як не варто будувати житлові квартали:

«Але поруч немає ні гойдалки, ні пісочниці. Я такі двори навіть дворами не називаю. То якесь знущання з дітей».

Одразу ж привертає увагу обкладинка, за якою одразу зрозуміло, що головний герой ― справжній вигадник. Над ілюстраціями працювала Ольга Ребдело, їй вдалося влучно та яскраво доповнити тексти веселими й багатими на деталі ілюстраціями. Намальовані в дитячому стилі, емоційні, страшенно симпатичні. Передати емоційність Марка та його нестримність ілюстраторці вдалося на всі сто.

Ілюстрації: Ольга Ребдело

«Ну придумай щось, Марку!» – книжка, з якою можна навчитися купи нових сімейних ігор, прогнати нудьгу та пригодницьки досліджувати навколишній світ. Тут є і завдання, і майстер-класи переможних танців з QR-кодами, за якими можна переглянути відеоуроки від авторки, а в кінці – щоденники власних ігор та переможних танців. У реаліях війни такі веселі книжки допомагають повернути дітям частинку безтурботного повсякдення. Це тепла, світла, яскрава та весела книжка для всієї родини.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар