Премія «Єврокон-2023»: номінанти від України


Від 8 до 11 червня в Уппсалі (Швеція) відбудеться фестиваль «КонФлікт», який прийме 45-й конвент Європейського співтовариства наукової фантастики «Єврокон». Серед номінантів на премію «Єврокон» – українські автор(к)и та перекладачка.

Номінації «Hall of Fame» вручаються за загальний доробок у галузі фантастики. Лауреат премії в цій номінації більше не зможе претендувати на неї повторно. Серед 11 номінантів на найкращого художника – львівський митець Борис Грох. З-поміж найкращих промоутерів уболіваємо за Флору Стальяно (Італія, Україна). Українська перекладачка Ярослава Стріха претендує на цю винагороду в категорії найкращих перекладачів.

Номінації «Achievements Awards» вручають за твір, створений між попереднім і поточним «Євроконами». У категорії «Найкращий прозовий твір» на цю відзнаку претендує українець Павло Дерев’янко з романом «Litopys Siroho Ordenu» («Літопис сірого ордену»). Постановка «Максим Оса» режисера Мирослава Латика (за твором Ігоря Баранька) виборюватиме премію в категорії «Найкраща драматична вистава» від України.

«Скарбничка історій» Володимира Аренєва змагатиметься за першість у категорії «Найкращий твір для дітей та підлітків».

А цикл відеолекцій «Історія української фантастики» від «Фантастичних talk(s)» – за перемогу в номінації «Найкраща публікація в інтернеті».

Письменниця Наталія Матолінець претендує на винагороду «Кризаліс», що вручається письменникам або художникам, що яскраво заявили про себе дебютними творами.

Нагадаємо, що раніше премію «Єврокон» за фантастичні та фентезійні твори та ілюстрації вже отримували українські автор(к)и Володимир Аренєв, Ореста Осійчук, ілюстратор Олександр Продан.

Джерело: Зоряна фортеця.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар