Бондаренко Станіслав | Письменники


Письменник і журналіст, головний редактор газети «Літературна Україна». Народився 1954 року на Дніпропетровщині. Навчався у знаменитій школі в Києві на Печерську – єдиному на той час в Україні спортивному інтернаті. Грав за юнацьку збірну України з футболу, був найкращим бомбардиром, тож йому пророкували професійне спортивне майбутнє. Утім, якось довідався про аферу тренерів, які привласнили чималу суму державних коштів, і викрив їх. Тим самим перекрив собі шлях у великий спорт.

Порвавши з професійним спортом, звернувся до іншого свого захоплення – поезії. Закінчив філологічний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Нині Станіслав Бондаренко відомий як один із найцікавіших російськомовних поетів України, автор 34 збірок. На радість БараБуці перша поетична книжка для дітей «Струмок» (1989) побачила світ українською мовою. Відтак Станіслав Бондаренко написав п’ятнадцять книжок для дітей, загальний наклад яких перевищив 1 млн примірників. Перекладав українською твори Даниїла Хармса.

Лауреат української літературної премії імені Бориса Нечерди, російської літературної премії імені А. Чехова, міжнародної літературної премії імені М. Волошина, Всеукраїнського конкурсу на найкращий твір для дітей «Корнейчуковська премія». Нагороджений церковним орденом Нестора Літописця. Найвигіднішими капіталовкладеннями письменник уважає яскраві враження, здобуті в подорожах. Разом із дружиною вони пройшли шляхом Господнім у Єрусалимі, після чого письменник усвідомив, що надалі писатиме лише українською.

Живе і працює в Києві.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: