УІК назвав найпопулярніші книжки в українських бібліотеках


На завершення Національного тижня читання Український інститут книги представляє перелік книжок, найпопулярніших серед читачів українських бібліотек. До переліку увійшли книжки, видані українськими видавцями українською мовою, написані українськими авторами або перекладні (за винятком російських).

В основу відбору лягла інформація від понад 60 державних, національних та обласних публічних бібліотек України (загальна кількість підпорядкованих обласним бібліотекам книгозбірень сягає 10 тисяч) про найпопулярніші книги серед їхніх читачів. Відбір здійснювався за 14 жанровими групами: сім у категорії художньої літератури і сім у категорії нон-фікшн.

«Розпочинаючи проєкт відбору найпопулярніших книжок серед читачів українських бібліотек, ми прагнули звернути увагу на ті українські книжки, які в цей важкий для всіх нас рік змогли підтримати українців. Тішить те, що люди продовжують читати і брати книжки в бібліотеках, хоч там і замало нових книжок через відсутність у бюджетах коштів на їх закупівлю. Крім того, ми безмежно вдячні всім телеканалам, які запросили до себе в ефір українських авторів, – спільними зусиллями ми робимо українську літературу ближчою до кожного читача і, сподіваюся, продовжимо це в наступному році», – переконана директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

З-поміж літератури для дітей, підлітків та молоді найпопулярнішими стали такі книжки:

  1. Галина Вдовиченко «36 і 6 котів-детективів» (Видавництво Старого Лева)
  2. Всеволод Нестайко «Дивовижні пригоди в лісовій школі» (Школа)
  3. Йоанна Яґелло «Кава з кардамоном» (Урбіно).

Науково-популярна література для дітей:

  1. Ларрі Гонік, Енді Гірш, Крейг Кріддл «Наука в коміксах» (Рідна мова)
  2. Кузько Кузякін «#що таке математика?» (Талант)
  3. Галина Глодзь «Залюднена планета. Як нас стало сім мільярдів» (Портал).

Як бачимо, в дитячих номінаціях більше половини популярних серед читачів і читачок книжок – видання українських авторів та авторок.

Довгі списки книжок у кожному жанрі можна переглянути на сайті Українського інституту книги. Списки найпопулярніших книжок в інших жанрах дивіться тут.

Національний тиждень читання підтримали в соціальних мережах численні автори, видавці, блогери, книгарні, культурні, благодійні та освітні організації, бренди та активні читачі, які з хештегами акції #ЗачитанеДоДірок, #КнигаНаВійні і #тижденьчитання поширювали дописи зі своїми книжковими рекомендаціями.

Українська діаспора в Угорщині, Хорватії та Канаді приєдналася до Національного тижня читання, започаткувавши Тиждень читань пам’яті Володимира Вакуленка – письменника, який загинув в Ізюмі під час окупації.

Національний тиждень читання – щорічна акція Українського інституту книги, заснована у 2021 році з метою привернути увагу до українських книжок, наявних у бібліотечних фондах України, популяризувати читання як життєву практику серед українців та сприяти розвитку літератури українською мовою.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар