7+

Як виростити власну силу

Оксана Давидова

Світлана РОЙЗ. Книжка сили й перетворень. – Київ: Мала академія, 2022. – 84 с.
Уподобань: 3

Що ми робимо, коли засмучуємося? А якщо нас хтось розсердив чи образив? А коли охоплює страх? У всіх нас, дорослих, є власні рецепти на такі випадки, способи, які ми вигадали за допомогою багатьох спроб і помилок. А що ж робити дитині, яка лише починає своє життя і тільки знайомиться зі своїми емоціями? Особливо з такими неприємними як страх, смуток, гнів, образа. Як заспокоїтися? А головне – як знайти силу всередині себе?

«Гніватися – можна. А ображати, завдавати шкоду собі чи іншим – ні»

Гадаю, в таких ситуаціях дуже допоможе це незвичне видання від авторитетної дитячої та сімейної психологині Світлани Ройз – «Книжка сили й перетворень». Видало її у 2022 році видавництво «Мала академія».

А чому ж це видання незвичне? Бо це не книжка у звичному нам розумінні. Це не збірка казок чи оповідань. Та й не нонфікшн, який розповідав би про якісь новинки науки. Це скоріше… гарненький робочий блокнот. І ззовні ця книжка більше схожа на зручний блокнот – її цупкі сторінки з’єднані пружиною. Завдяки цьому її зручно гортати й залишати розгорнутою на важливій саме в цю мить сторінці. А це дуже важливо, адже ця книжка – інтерактивна. Дитина може сама чи за допомогою дорослих читати й виконувати прості й цікаві завдання. Та я трошки забігаю наперед.

Малюку дуже складно усвідомлювати й навіть просто розрізнити власні емоції. От хочеться зараз сильно плакати. А чому? Як зрозуміти й пояснити? Для розвитку емоційного інтелекту потрібен час і допомога дорослих. А в цій книжці просто й зрозуміло кількома реченнями пояснюється, що таке смуток, страх чи образа… Ось, наприклад: «Смуток розповідає нам: хтось (чи щось) для нас важливий зараз не з нами. Коли ми втрачаємо щось важливе, засмучуватися — нормально, природно». Після таких пояснень подаються прості, але дуже ефективні психологічні вправи й прийоми, які допоможуть дитині вийти зі складного стану й відновити внутрішню рівновагу.

Супроводжує маленького читача в цьому милий блакитний котик, якого разом із іншими ілюстраціями намалювала Софія Філіпчук. Пастельні кольори ілюстрацій, округлі бульки, у яких ховаються поради й завдання, «неформальні» шрифти — все це не відволікає і не збурює емоції, навпаки, врівноважує, а милі персонажі сприймаються як особисті друзі. Окремо маленьких читачів порадують кумедні наліпки. А хто ж не любить наліпки? 😉

До речі, деякі поради подані віршиками. Їх навіть можна завчити, щоб дитині легше було пригадати поради психологині в потрібну мить.

Хоча що я весь час кажу про дітей? Вправи, подані в цій книжці, допоможуть і дорослим. Особисто я використовую поради Світлани, коли переповнюють тривоги.

Якщо ж дитину не турбують сильні емоції, ця книжка все одно стане в пригоді. Адже в ній подані вправи для усвідомлення самоцінності й важливості особистості дитини, підказки для пошуку в собі найкращих, найважливіших і найсильніших сторін. А це підсилить віру в себе, впевненість та самоповагу. Правда ж, це дуже важливі якості, які будь-кому допоможуть в житті?

Я гадаю, що ця книжка, така мила й, на перший погляд, проста, насправді – потужний інструмент як для постійної роботи над собою, так і для «швидкої допомоги» в умовах стресу та складних ситуацій, які можуть трапитися з дитиною. Я можу тільки вчергове поаплодувати Світлані за вміння просто пояснити складні речі й допомогти тоді, коли це найпотрібніше.

Купити книжку.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар