Фалькович Григорій | Письменники


Поет, перекладач, член Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу та НСП України. Народився в Києві 25 червня 1940 року. Вперше вірші Фальковича надрукували у шкільній газеті, коли йому було 12 років.

Працював радіомайстром, військовим, кореспондентом, шкільним лаборантом. 1967 року здобув вищу освіту і фах філолога в Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка (російська та болгарська мови). Після навчання працював в Інституті мовознавства ім. О.О. Потебні АН України, Українському філіалі Всесоюзного НДІ кон’юнктури та попиту та Державному комітеті України з питань захисту прав споживачів. Голова київського єврейського культурно-просвітницького товариства імені Шолом-Алейхема. Вірші публікувалися російською, англійською, мовами їдиш та іврит, зокрема, в зарубіжних антологіях сучасної поезії.

Лауреат міжнародної премії ім. В. Винниченка «В галузі української літератури, мистецтва та за благодійницьку діяльність» та літературних премій: імені Павла Тичини, «Планета поета» імені Л.Вишеславського та премії імені Шолом-Алейхема, імені Лесі Українки, «Глиняний кіт», премії Президента України «Українська книжка року». Отримав почесну Грамоту Верховної Ради України та відзнаку «Дитячий поет року» від «Топу БараБуки». Ініціатор та засновник Всеукраїнського фестивалю дитячої поезії.

Останнім часом значне місце в творчості поета посідають вірші для дітей. Дотепна, добра та іронічна поезія виходила у збірках («Чудер-наський Zоо», поетична серія – для дотепного віку: «Про жабку Гапку»; «Засинає ліва ніжка»; «Сумна історія; Фікулі», «Смик-Тиндик»; «Хвацькі вірші», «Про котів та про собак»), у шкільних підручниках («Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 1,2 класах»), дитячій періодиці («Пізнайко», «Маленька фея», «Маленький розумник» тощо).

Вважає, що «найкращі книжки варто забороняти, щоб діти захотіли порушити заборону, добралися до них і прочитали».

Бібліографія авторки – в каталозі «#ЖивіПисьменники. Хто вони?»

Читайте також інтерв’ю з поетом: Шалахмонеси та інші вигадки Григорія Фальковича

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар



Читайте також: