«Гуманна книжка»: UAnimals вручить премію за дитліт


Зоозахисна організація UAnimals вперше запровадила премію, що відзначатиме винятково книжки, які виховують в дітях гуманне ставлення до тварин та вчать дбайливо ставитися до довкілля. Кожна охоча людина може номінувати на премію дитячу книжку, яка допомагає сформувати гуманне ставлення до тварин. Книжки мають бути українських авторок чи авторів, видані українською у 2022 та 2023 роках. Номінувати книжку можна до 26 листопада 2023 року включно. Номіновані книжки оцінить журі, а в грудні організатори оголосять книжку-переможницю.

«Ми в UAnimals переконані, що гуманність плекається змалечку, і відповідальні за це дорослі, і хочемо допомогти дорослим практичними порадами та контентом. А премія – це чудова нагода нагадати, наскільки багато є вартих уваги дитячих книжок про тварин чи довкілля», – каже головна редакторка UAnimals та членкиня журі «Гуманної книжки» Людмила Смоляр.

Номінувати книжку (і не одну) можна тут.

Нагадаємо, що про безпритульних тварин в українській дитячій літературі вже є немало майстерно написаних книжок. Зокрема, послідовно порушує та обстоює цю тему у своїх книжках-картинках Грася ОлійкоІсторія, яку розповіла Жука», «Сукня для Марусі», «Різдвяна шапка Янголинки»); Галина Вдовиченко створила суперпопулярну серію «36 і 6 котів» та продовження про кошенят на вулиці («Котохатка»); Настя Музиченко та Сашко Дерманський цього року написали по книжці, присвяченій порятунку тварин під час війни («Врятовані хвостики» та «Клуб врятованих. Непухнасті історії» відповідно). Юлія Лактіонова написала кілька книжечок про безпритульну собачку Маєчку, що полюбилася дітям і дорослим. А Євгенія Завалій створила серію книжок «Місія “Порятунок”» – про захист бджіл, ведмедів і дельфінів. Більше книжок на цю тему ви знайдете в огляді БараБуки.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар