Розпочато всеукраїнську акцію #ЖивіПисьменники


Стартувала всеукраїнська акція #ЖивіПисьменники, спрямована на інтерактивне залучення учнів у процес вивчення української літератури. Організатори проєкту – Український інститут книги за підтримки Міністерства освіти і науки України та проєкт підтримки дитячого читання BaraBooka.

Для учнів і вчителів початкової школи, бібліотекарів і батьків експерти з дитячого читання створили серію матеріалів для роботи з сучасною українською дитячою літературою. Їх можна використати у навчальному процесі та у позакласній роботі. Це відеоролики про українських дитячих письменників, які входять у оновлену шкільну програму, методички та презентації з розробками елементів уроку.

Відео – це інтерв’ю із сучасними «живими» письменниками, які є актуальною й запитуваною частиною формування культурної ідентичності школярів. Вони презентують всю Україну від Луганщини до Закарпаття, пропонують сучасні сюжети, розповідають цікаві факти про творчість, читання, ігри зі словами.

Сьогодні, 30 січня, на Youtube-каналі Інституту книги опубліковано перше відео акції #ЖивіПисьменники:

Щосереди на Youtube-каналі Інституту книги з’являтиметься нове відео #ЖивихПисьменників. Загалом у першому сезоні учні початкової школи зможуть познайомитись із 10-ма письменниками: Галина Ткачук, Володимир Рутківський, Мар’яна Савка, Сашко Дерманський, Леся Воронина, Іван Андрусяк, Галина Малик, Григорій Фалькович, Таня Стус, Галина Вдовиченко.

Тизер акції #ЖивіПисьменники:

Коментар BaraBooka:

«Експертки дитячого та підліткового читання “Барабуки” – літературознавиці й дітознавиці – вже шість років вивчають інтерес до сучасних українських письменників з боку малих читачів, їхніх батьків, учителів та бібліотекарів. Є чітка тенденція росту зацікавлення читанням через твори про сучасний дітям світ у знайомих реаліях. Це привело нас у робочі групи МОН з реформування програм літературної освіти, що своєю чергою спричинилося до появи “революційного” навчального посібника – “Хрестоматії сучасної української дитячої літератури” у 2-х томах. Акція #ЖивіПисьменники – це наступний резонансний етап, який є й дуже символічним у тім, як потужно працюють разом державні й громадські ініціативи».

З методичними матеріалами для роботи з відео #ЖивіПисьменники можна ознайомитися тут.

Партнери акції: ГС «Освіторія», EdCamp Ukraine, ГО «Смарт Освіта», НЦ «МАНУ».

Офіційна сторінка акції на Facebook.

Український інститут книги – державна установа при Міністерстві культури України, покликана формувати державну політику у книжковій галузі, провадити промоцію книгочитання в Україні, підтримувати книговидавничу справу, стимулювати перекладацьку діяльність, популяризувати українську літературу за кордоном.

BaraBooka. Простір української дитячої книги – перший український універсальний інформаційний ресурс про неперекладну літературу для дітей та юнацтва, а також невіртуальні зустрічі на національних майданчиках з 2013 року. Для дітей, батьків, педагогів, бібліотекарів, дослідників дитячої літератури.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар