Для школярів НУШ створили додаток «Вивчаю – не чекаю»
Автор: БараБука
З оновленою версією застосунку «Вивчаю – не чекаю» тепер можна вчити українську мову та читання в ігровій формі. Уже доступні перші уроки, які відповідають державній програмі початкової школи та стандартам НУШ. Усі учасники освітнього процесу, вчителі та школярі 1–4 класів, можуть завантажувати додаток, щоб опановувати новий матеріал. Оновлення гейміфікованого застосунку презентували 24 січня, у Міжнародний день освіти.
Проєкт «Вивчаю – не чекаю» створений громадською спілкою «Освіторія» спільно з міжнародною організацією War Child Holland за підтримки Міністерства освіти й науки України. Розробка застосунку розпочалася влітку 2022 року у відповідь на нові виклики освіти в умовах війни. Як зазначив під час презентації Дмитро Завгородній, генеральний директор директорату цифрової трансформації МОН України, цифрові інструменти для навчання у початковій школі були актуальні й до повномасштабної війни. Проте в сучасних умовах виникла нагальна потреба у додаткових інструментах, аби тримати освітній процес безперервним і дати можливість усім дітям здобувати освіту, незалежно від місця перебування та статусу.
«Станом на 24 січня 2023 року зруйновано та пошкоджено 3051 заклад освіти України. Також з урахуванням безпекової ситуації значна кількість шкіл в Україні продовжують працювати виключно онлайн – 4363 з майже 13 тис. закладів. Тобто понад 1.6 млн учнів навчається у дистанційному форматі. Щоб освітній процес тривав для кожного здобувача освіти, спільно з партнерами продовжуємо створювати якісний та доступний цифровий контент, який відповідає державним стандартам, а також є цікавим та інтерактивним інструментом для дітей. Для учнів початкових класів має бути особливий формат, на відміну від середньої та старшої школи, які мають доступ до контенту в межах проєкту “Всеукраїнська школа онлайн”. Тож тепер застосунок “Вивчаю – не чекаю” навчає не тільки математики, а й української мови», – зазначив Дмитро Завгородній.
Про актуальність та можливості оновленої версії «Вивчаю – не чекаю» розповіла голова «Освіторії» Зоя Литвин:
«Завдяки сильним партнерам та залученості усіх сторін, вже у вересні цього року ми презентували перший застосунок – для вивчення математики. З того моменту ми маємо більше 30 тисяч користувачів. Учні, вчителі та батьки використовують застосунок як для навчання в Україні, так і за кордоном. Сьогодні ми презентуємо оновлену версію, яка дає можливість дітям у будь-якій точці світу вчити українську мову та читання. Одна із особливостей застосунку – він знайомить учнів із творами українських сучасних авторів. І все це відбувається в ігровій формі, яка адаптована під вікові особливості дітей початкової школи».
Для розробки навчального контенту «Освіторія» залучила найкращих педагогів, філологів, методистів, які є гарантом відповідності матеріалів навчальній програмі та вимогам НУШ. Серед методистів – Інна Большакова та Ганна Остапенко, авторки підручників із української мови та літератури.
У застосунок додані твори близько 20 різних українських сучасних письменників. Серед них – Зірка Мензатюк, Катерина Міхаліцина, Сашко Дерманський, Таня Стус та інші. Нові уроки будуть додаватися протягом року, а разом із ними – і додаткові твори інших авторів.
«Є дві важливі умови долучення дитини до чогось, що ми, дорослі, вважаємо потрібним. Перше – уникнення примусу, друге – ігрова форма. Звертаючись до дитини через актуальні для неї “канали” та ”інструменти”, отримуємо можливості природного заохочення. Хоч як ми пручаємося, але таким каналом та інструментом є і довго буде цифровий світ та екран. Місточок між екраном планшета, через гру – до історії може впевнено привести й до читання книжки», – вважає письменниця, керівниця лабораторії дитячого читання «БараБука» Таня Стус.
Ключові факти про застосунок «Вивчаю – не чекаю»:
- «Вивчаю – не чекаю» створено на основі методології мікронавчання міжнародної організації War Child Holland, яка спеціалізуються на розробленні освітніх продуктів у країнах, де відбуваються війни або збройні конфлікти. Свій оригінальний застосунок Can’t Wait to Learn, у якому реалізовано цю методологію, організація використовує вже 10 років.
- Застосунок безкоштовний та працює без доступу до інтернету після попереднього завантаження.
- Контент для застосунку розроблявся за участю дітей, які пропонували свої ідеї щодо героїв, сюжетів тощо.
- Оновлена версія «Вивчаю – не чекаю» доступна на App Store та Google Play. Завантажити можна як на смартфон, так і на планшет.
- Додаткова інформація тут: primary.org.ua