Допомогти Василеві Голобородьку


Українські інтелектуали, серед яких Ліна Костенко, Ада Роговцева, Степан Хмара, В’ячеслав Брюховецький, Оксана Забужко, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Юрій Андрухович та інші відомі українці, звернулися з відкритим листом до Президента України, Прем’єр-міністра та київського міського голови і проханням підтримати поета з Луганська Василя Голобородька.

У липні 69-річний Василь Голобородько змушений був виїхати з окупованого Луганська, залишивши всі особисті речі, рукописи, наукові дослідження, велику бібліотеку та збірку унікальних листів, серед яких – листи до Василя Стуса та Миколи Бажана. Нині луганський поет мешкає тимчасово в кімнаті Будинку творчості письменників в Ірпені, що призначений передусім для проживання в літню пору.

У листі до Петра Порошенка, Арсенія Яценюка та Віталія Кличка українські письменники, науковці, актори, режисери, музиканти, громадські діячі просять владу допомогти Голобородькові з евакуацією з окупованого Луганська цінних рукописів та архіву, а також забезпечити поета житлом у Києві. «За часів Президента Леоніда Кучми за видатні заслуги перед культурою отримали житло від держави так само “вимушено бездомні” письменники Олег Лишега, Михайло Григорів, Євген Пашковський та Олесь Ульяненко, – ідеться в листі, який підписали 84 українських інтелектуали. – Віримо, що ви теж підтримаєте цю традицію, адже ситуація є унікальною, і жоден із письменників, що мешкали на окупованих територіях, так не потребує допомоги».

Василь Голобородько народився в селі Андріанопіль на Луганщині. Член Національної спілки письменників України, Асоціації Українських Письменників. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, премій імені Василя Симоненка та Миколи Трублаїні. Книжку для дітей «Віршів повна рукавичка» В. Голобородька у 2011 році було внесено до міжнародного каталогу «Білі круки» як одну з найкращих у світі книжок для дітей. Його твори високо відзначали Іван Дзюба, Андрій Малишко, Василь Стус, багато науковців і письменників молодших поколінь. Нобелівський лауреат із літератури Йосиф Бродський у 80-х заявляв, що з українських поетів гідний цієї премії передовсім Василь Голобородько.

Нині Український ПЕН-центр та низка міжнародних організацій готують документи для висунення Василя Голобородька на Нобелівську премію 2015 року від України.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар