«Гранослов» знову приймає літературні твори на конкурс


Після 7-річної перерви відновив роботу Міжнародний конкурс кращих творів молодих українських літераторів «Гранослов». Кабінет молодого автора Національної спілки письменників України та видавництво «Самміт-книга» приймають роботи на конкурс до 1 жовтня 2015 року, повідомляє сайт НСПУ.

Участь у зазначеному конкурсі дає змогу молодим авторам–переможцям коштом спонсорів та партнерів конкурсу, а також за підтримки Міністерства України у справах молоді та спорту України, видати свої твори окремими книжками – чотирьом переможцям, а дипломантам – у зведеному альманасі.

У конкурсі можуть брати участь молоді літератори віком до 35 років, які мешкають в Україні, та представники інших країн, які пишуть свої твори українською мовою. За виключенням лауреатів попередніх років та членів НСПУ.

Конкурс проводиться у чотирьох номінаціях: поезія; проза і драматургія; есеїстика (критика); переклади (проза, поезія, драматургія). Обсяг кожної роботи повинен містити не менше п’ятдесяти і не більше ста сторінок. До конкурсу приймаються твори, що не друкувалися раніше.

До складу журі конкурсу увійшли: Народний депутат Верховної Ради України Тарас Кремінь, лауреати Шевченківської премії Василь Герасим’юк, В’ячеслав Медвідь, Анатолій Кичинський, представниця Міністерства молоді й спорту, директор видавництва «Самміт-книга» Іван Степурін, Голова Київської спілки, відомий прозаїк Володимир Даниленко, політик і чудовий поет Володимир Цибулько; від молодшого покоління – Мирослав Лаюк, Вано Крюгер, Дмитро Лазуткін, від письменників-перекладачів – Іван Рябчій та Дмитро Чистяк, від попередників – Валентина Запорожець; директор і координатор проекту – Леся Мудрак тощо.

Нагадаємо, що «Гранослав» є найстаршим в Україні літературним конкурсом для молодих літераторів (започатковано 1991 року). За роки існування конкурсу в ньому взяло участь близько двох тисяч молодих літераторів, серед яких майже всі відомі письменники покоління «дев’яностників». Його переможцями свого часу були такі відомі нині письменники, як Сергій Жадан, Роман Скиба (перший лауреат), Ірена Карпа.

Деталі читайте тут.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар