Короткометражка «Сіль для моря» у відкритому доступі


Дебютна робота режисерки Сніжани Гуревич, знята за мотивами книжки для підлітків Анастасії Нікуліної «Сіль для моря, або Білий кит», відтепер у відкритому доступі. У 2019 році фільм став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно, а вже з 2020 побував на українських та міжнародних кінофестивалях.

Ідея стрічки – показати сучасним підліткам, що вони не самотні, і що важливо відстоювати себе у повний голос, адже булінг в Україні вже вирішується на законодавчому рівні. Історія чотирнадцятирічної Лізи, яка потерпала від цькування своїх однолітків й втратила бажання до життя, змушує задуматися, що робити аби таких випадків у суспільстві ставало менше.

«Ідея фільму виникла у 2017 році, коли у соцмережах почали активно спливати відео підлітків які знущаються над іншими. В Україні ще не був прийнятий закон про протидію булінгу. Я подумала, що коротка форма буде більш зрозуміла для підлітків, адже вони здебільшого сприймають саме таку форму. Почала шукати історії в книжках, акцент був на українських письменників. На той час було не багато творів. У книгарні порадили книгу Насті. Я зв’язалась з нею. Їй сподобалась моя ідея. За основу історії фільму, я взяла героїв, місце події – море, та проблему. Так як це коротка форма фільму, то фінал розробили інший», – розповіла режисерка Сніжана Гусаревич.

«Коли почалася робота над фільмом я відчула, що моя історія жива. Ось вони: герої! Ось воно – море! І все це існує (не лише у моїй уяві)! – ділиться враженнями письменниця Анастасія Нікуліна. – Фільм наче взяв одну ниточку сюжету і потягнув її глибше. Оживив пазлик загальної історії. Показав зі свого, особливого боку. Мені дуже відгукується фінал фільму. Я вдячна Сніжані та команді за цю інтерпретацію «Солі», бо післясмак дуже довго не відпускає. І ще – тягне прочитати історію повністю!»

У стрічці знялися: Анна Жураківська, Олександр Іванов, Ніна Макарчук, Данило Каменський, Анна Іванова, Арсеній Марков, Тетяна Скляр та Олеся Надєєва. Створено кінокомпанією UP UA STUDIO.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар