Максименко Олена | Письменники


Журналістка, письменниця, фотографка, волонтерка, мандрівниця.

Народилася в Києві. На бакалавраті вивчала журналістику (КНУ ім. Тараса Шевченка), на магістерській програмі – давню історію та археологію України (НаУКМА). До 2014 року писала про сучасне мистецтво, літературу та культуру загалом, працювала адміністраторкою конкурсу «Коронація слова»; редакторкою відділу «Культура» в журналі «Український тиждень».

Однак події Майдану, а згодом і війни, суттєво вплинули на тематику репортажів. Була активною учасницею Революції Гідності, у березні 2014 потрапила в полон при спробі заїхати в Крим (напередодні превдореферендуму). Волонтерила у складі ГО «Відкривай Україну», опікувалася проєктом «Відкрита бібліотека».

У 2015 пройшла навчання з тактичної медицини та стала добровольцем медичних батальйонів ПДМШ та «Госпітальєри». Однак попри намір стати парамедичкою, на фронті здебільшого доводилося виконувати звичну інформаційну роботу, тож прийшло розуміння, що у своїй професії можна бути більш ефективною.

Є авторкою ідеї та організаторкою табору-фесту для військових, добровольців, ветеранів і волонтерів «Камуфляжна осінь» (проводила спільно з ГО «Студена»).

Від 2016 року висвітлює воєнну та ветеранську тематику, судові процеси та гострі суспільні теми. Їздить на схід, пише про військових, а також цивільних, що живуть біля лінії розмежування. Працює як журналістка-фрілансерка для видань «Новинарня», «TEXTY.org», «Donbas Frontliner» та інші.

Від лютого 2022-го працює також як фіксерка, супроводжує та допомагає з організацією роботи іноземним кореспондентам, котрі висвітлюють війну.

Фото з Майдану та з фронту виставлялися в Україні, Норвегії та Швеції.

Авторка поетичних збірок «Бременські траси» та «Я тобі листопад», збірки прозових оповідань «Неприкаяні» (вийшла в результаті перемоги на конкурсі «Смолоскип»), а також повісті для підлітків «Пси, що приручають людей».

Веде блог «Мандри Кота Шамана» на Facebook – про подорожі, а нові поезії та інформацію про книжки та зустрічі викладає на сторінці «Маяк для опосума».

Фото: Максим Кривцов.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар



Читайте також: