Переможці «Корнейчуковської премії 2015»


В Одесі під час Міжнародної книжкової виставки «Зелена хвиля» оприлюднили імена переможців ІІІ Міжнародного конкурсу на найкращий твір для дітей «Корнейчуковська премія». Цього року організатори одержали 926 заявок із 15 країн, у тому числі Австралії, Бельгії, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю, Казахстану, Кіпру, Киргизії, Киргизстану, Латвії, Молдови, Норвегії, Росії, США, Татарстану. Наймолодшому переможцю конкурсу 18 років (це Катерина Арнаут із Одеси, авторка найкращої прози для дітей старшого віку), найстаршому – 73 (Анатолій Качан, автор найкращої поезії для дітей), повідомляють організатори.

У номінації «Проза для дітей молодшого віку» першу премію отримав Дмитро Кузьменко, він же Кузько Кузякін (Житомир), за казкову повість «Сказки о девчонке из двора». Другу премію присуджено Кирилу Поліщуку з Кіровограда за оповідання «Дівчинка яка на місяць літала на місяць», третю – Олені Комовій (Київ) за «Сказки из-под подушки». Серед зарубіжних авторів відзнаку здобула Алєксандра Зайцева з Росії за твір «Маленькі казки про білу ворону на ім’я Клава».

У номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва» першу премію присудили Володимиру Кобзареві з Києва за повість «Запах фіалки», другу – Еліні Заржицькій із Дніпропетровська за повість «Это – любовь… (или двадцать дней из жизни семьи Гаврюшиных)», третю – Катерині Арнаут із Одеси за твір «Дочки-матери». Серед зарубіжних авторів найкращим було визнано твір «АнтиБарбин антиБлог» Елли Путінцевої з Росії.

У номінації «Поезія для дітей» першу премію здобув Анатолій Качан (Київ), другу – Анатолій Марущак із Херсона за вірші «Летіло літо в літаку», третю – Наталя Куконіна з Чернівців за цикл віршів «Вагон времени». Серед зарубіжних авторів найкращим було визнано «Веселі вірші» Віктора Колесникова з Німеччини.

У номінації «Сценарій дитячого фільму і драматургія для дітей та юнацтва» першу премію не присудили, другу віддали Олені Зінченко з Києва за п’єсу «Гордость Саванны», третю – Віктору Васильчуку з Коростеня за п’єсу «Дивовижні пригоди самописки», серед зарубіжних авторів відзнаку знову ж таки віддали Росії – Алєксандру Фєлічкіну за сценарій до фільму «Шукачі скарбу з Дерибасівської».

Також журі нагородило спеціальними дипломами наступних авторів номінації «Проза для дітей старшого віку та юнацтва»:

Олену Колінько з Полтави – «За сучасність і вчасність казкового сюжету» в казці «Піксель Петрович»;

Ніну Королюк (Ніку Андрос) із Києва – «За інакомовлення, які завжди прикрашають казку» в казці «Король и шут»;

Оксану Лущевську з Тального – «За тонкий психологічний малюнок підліткового характеру» за повість «Вітер з-під сонця», що незабаром вийде друком у видавництві «Фонтан казок».

Твори лауреатів вийдуть окремим збірником «Корнейчуковська премія 2015», який розішлють по всіх бібліотеках Одеси й Одеської області.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар