Переможці премії імені Г.Х. Андерсена 2016


Нині на Дитячому книжковому ярмарку в Болоньї, Італія, оголосили лауреатів «дитячого Нобеля» – премії імені Г. Х. Андерсена. Премії присуджують що два роки: одну – ілюстраторові/ці та другу – авторові/ці за весь їхній доробок і внесок у світову дитячу літературу. Раніше лауреатами медалі Андерсена були Моріс Сендак, Роберт Інґпен, Квентін Блейк, Вольф Ельбрух; Астрід Ліндґрен, Сельма Лаґерлеф, Джанні Родарі, Туве Янссон, Крістіне Нестлінґер та інші.

Цього року премію у галузі ілюстрації здобула Rotraut Susanne Berner, німецька художниця, найбільш відома своїми віммельбухами «Пори року». Простенькі на перший погляд «книжки-для-роздивляння» переважно оповідають про знайому дитині повсякденну реальність лише мовою малюнку, спонукаючи до уважності та даруючи затишне «впізнавання» власних досвідів і відкриття чужих.

Також лауреатом премії Андерсена цьогоріч став китайський автор Cao Wenxuan. Він – автор романів, новел, оповідань і книжок-картинок, одну з яких проілюстрував лауреат премії Андерсена 2014 бразильський художник Roger Mello. На жаль, більшість із його текстів поки що не переклали навіть англійською, але, сподіваємося, медаль Андерсена посприяє цьому у майбутньому.

Також Міжнародна рада з питань дитячої та юнацької книги (IBBY) оприлюднила Почесні списки ілюстраторів, авторів та перекладачів за 2016 рік. Українських митців у списках, на жаль, немає. Переглянути списки можна на сайті IBBY.

Джерело: Букмоль.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар