Про скелети і булінг
Мирослав Полянчиков
Чи є у вас скелети в шафі? Гадаю, що є. Адже багато хто приховує свої секрети, а секрети, вживаючи метафору, – скелети у шафі. Відома англійська ідіома «skeleton in the closet» означає приховувати щось, що так чи інакше компрометує нас. Оксана Лущевська у своїй реалістичній повісті застосовує цю ідіому, показуючи читачам, що стається, коли розкривати свою найсекретнішу таємницю. А таємниці бувають різні: як невеличкі особисті, так і ті, що міняють життя докорінно.
Тема книжки видалася мені близькою, тому що, як і персонажі повісті, я ходжу до середньої школи, спілкуюся з однокласниками (навіть якщо не дуже цього хочеться). Звісно ж, у класі не обходиться без конфліктів. Наприклад, настирливе і наполегливе втручання в особистий простір із негативними наслідками. Саме тому я з особливою цікавістю спостерігав, як головна героїня Аня намагалася уникати сутичок із однокласниками, таким чином створюючи опір булінгу (#БулінгуНі).
Для мене головною ідеєю тексту стала думка про те, що якщо ти чимось щиро захоплюєшся, то тебе рано чи пізно почнуть поважати. А твої будні наповняться сенсом. Наприклад, Аня обожнювала анатомію і спорт, і це допомагало їй не фокусуватися на шкільних проблемах. Адже Аня – це багатогранна особистість.
Читаючи цю книжку, ви не лише довідаєтеся про неординарну персонажку, а й уявно побуваєте в Черкасах, бо події повісті розгортаються саме там. А з цим ви більше дізнаєтеся про центральну Україну. У книжці також використані елементи української сучасної популярної культури. Наприклад, пісні співачки Джамали.
Ви можете «залайкати» те, що персонажка Аня веде інстаграм свого анатомічного скелета, який відіграє вагому роль у тексті. До речі, шукайте в інстаграмі хештег #СКЕЛЕТБЕЗШАФИ. За ним ви знайдете не лише фото скелета Сліма, але й сторінку авторки й ілюстраторки.
Чорно-білі живі анімаційні ілюстрації Кет Артішок вагомо доповнюють текст, зокрема її яскраві епізоди, як-то гостювання Ані у найкращої подруги або легкий шок Кіри, коли вона знайомиться зі скелетом Слімом.
Узагалі ця книжка є певним віддзеркаленням підліткового життя. Тому рекомендую повість читачам від 10 до 90 років і ставлю 10/10 балів.
Купити книжку можна ТУТ.