Топ БараБуки: короткий список найкращих родинних видань 2022 року


Експертки Простору Української Дитячої Книги «BaraBooka» визначили короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2022 року. До нього ввійшло тридцять найпомітніших книжок для родинного читання: частина з них осмислює досвід війни, частина – «розчитує» молодших школярів, є також пригодницькі й науково-популярні книжки на теми історії, культури, саморозвитку. Тридцятка «най-най» вибиралася з 50-ти книжок довгого списку. Переможців оголосять 26 січня під час церемонії нагородження Топу БараБуки 2022.

Поки команда БараБуки визначається з переможцями Топу, є можливість вплинути на номінацію «Вибір читачів», до 24.01.2023 проголосувати за улюблені видання.


Короткий список найкращих видань для дітей і підлітків 2022 року (завантажити пресреліз):Традиційно не оцінюються книжки, до яких дотична команда БараБуки:


«BaraBooka. Простір української дитячої книги» – проєкт підтримки дитячого читання, історія якого почалася в 2014 році зі старту сайту про українську дитячу літературу для дітей та підлітків. Цей інформаційний ресурс від початку було розраховано на широке коло читачів: від батьків та дітей, які вже можуть самі приймати рішення щодо вибору книжок, до фахової спільноти науковців, педагогів, бібліотекарів. Зараз це коло виросло до кількох десятків тисяч великих і малих книгодрузяк. 

Щороку авторки та експерти порталу вказують на яскраві дебюти та відзначають видання різних жанрів і форматів: художні та пізнавальні книжки, новинки для дітей і підлітків різного віку та для родинного читання.

За роки промоції, спостереження та вивчення нових видань національної літератури «БараБука» стала епіцентром низки галузевих процесів: освітніх курсів для письменників та редакторів, розробки видавничих серій, методик читання, експертних аналітично-інформаційних довідників, сотень «живих читань» сучасних письменників тощо. Серед них – такий масштабний рух, як #ЖивіПисьменники, з Українським інститутом книги та ГО «Смарт-освіта».

Команда «БараБуки» – це літературознавиці, письменниці, методистки Лабораторії дитячого читання НЦ «Мала академія наук України».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар