Нестайко Всеволод | Письменники


Письменник, автор пригодницьких книжок для дітей та підлітків, один із найпопулярніших дитячих авторів кінця ХХ – початку ХХІ століття. Народився 30 січня 1930 року в Бердичеві Житомирської області. Закінчив філологічний факультет Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Працював у редакціях журналів «Дніпро», «Барвінок», видавництвах «Молодь», «Веселка».

Своє бажання стати дитячим письменником Всеволод Зіновійович пояснює тим, що не встиг награтися, навеселитися в дитинстві, адже почалася війна. Тож у творах намагається повернутися назад у дитинство – догратися, досміятися, добешкетувати… Перше оповідання Нестайко опублікував у «Барвінку» у віці 24 років, перша книжка «Шурка і Шурко» вийшла друком 1956 року. Найвідоміший письменників твір – трилогія «Тореадори з Васюківки» – побачив світ у 1963–1970 роках у видавництвах «Веселка» і «Школа», нині в новій редакції його перевидала «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Всеволод Нестайко – лауреат численних літературних нагород, зокрема премії імені Лесі Українки за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі» (1982), а також премії ім. М. Трублаїні, О. Копиленка, відзнаки «Золотий письменник України» (2012). Окремі твори письменника екранізовано. «Незвичайні пригоди у Лісовій школі» і «Тореадорів із Васюківки» включено до шкільної програми з літератури (уроки позакласного читання), відповідно, у 3-х і 6-х класах. Також в українському сегменті Інтернету існує легенда, буцімто наприкінці 1970-х рр. Нестайкові «Тореадори з Васюківки» потрапляли до Почесного списку Андерсена, утім, підтвердити цього не можна: в каталогах IBBY імені Всеволода Нестайка немає.

Твори Нестайка перекладено двадцятьма мовами, зокрема англійською, німецькою, французькою, іспанською, арабською, бенгалі, угорською, румунською, болгарською, словацькою та іншими.

Помер у Києві в серпні 2014-го.

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: