Як говорити з дітьми про війну. Продовження діалогів


У вересні БараБука проведе дві додаткові зустрічі в межах акції #ЯкГоворитиЗДітьмиПроВійну. Це – продовження циклу відкритих лекцій для широкого кола слухачів (педагогів закладів загальної середньої освіти та закладів позашкільної освіти, батьків, бібліотекарів та психологів). Спільно ми напрацьовуємо інструменти і способи осмислення та усвідомлення досвіду війни, а також шукаємо спільне бачення щодо висвітлення теми війни в сучасній українській літературі.


15 вересня о 17:00* відбудеться лекція філософині Юлії Кравченко на тему «Практика філософування для дітей та підлітків як спосіб осмислення та усвідомлення досвіду війни».

24 лютого Юлія перебувала в США на стипендії. Після повномасштабного вторгнення вона організувала онлайн-сесії з філософування для українських дітей та дорослих. Заняття проводили іноземні фасилітатори з США, Туреччини, ПАР, Ірану, Італії, Канади, Румунії від кінця березня до кінця червня. Особливо цінним виявився терапевтичний ефект занять, який постав як наслідок участі у спільноті з високим рівнем довіри та в емоційно безпечному просторі. Ці умови забезпечили можливість повільного думання, проживання комунікаційних пауз та висловлення власної думки. Учасники переключалися від думок про війну і страждання на обговорення тем про відносини, дружбу і мрії, занурювалися в діалог і когнітивно потрапляли в іншу реальність, що знижувало їхню тривожність, напругу й допомагало дещо інакше реагувати на воєнну реальність в Україні.

Про свій досвід Юлія Кравченко розповість на лекції. Реєстрація – тут.

Про спікерку:

Юлія КРАВЧЕНКО, керівниця лабораторії з розвитку критичного мислення НЦ «МАНУ», кандидатка філософських наук, тренерка з методики «Філософія для дітей» Метью Лімпана, Фулбрайтівська стипендіатка в Колумбійському університеті 2021–2022.


29 вересня о 17:00 запрошуємо на розмову з психотерапевтом, засновником ГО «Терапія усвідомленням» Ігорем Каніфольським на тему «Методи діалогічного усвідомлення досвіду війни для розкриття особистісного потенціалу підлітків».

Розмова з відомим українським психотепевтом і викладачем торкатиметься питань:

  • Що таке «терапія усвідомленням»?
  • Які обставини спричиняють травматичний досвід? Чи всі межові досвіди ведуть до травми? Чи є різниця в сприйнятті та проживанні «межового» для дорослих та підлітків?
  • Що можуть зробити батьки/вчителі для того, щоб досвід вів не до травматизації, а в ріст? Що вважати «ростом» для підлітка?
  • Як виводити підлітка на розмову про складний досвід? Які ознаки, що час вивести якісь питання на усвідомлення?
  • Коли ми пропонуємо підліткам прочитати книжки про проживання складних досвідів, на що маємо зважати, аби не спричинити ретравматизацію?

Також буде відведено час на запитання глядачів. Запрошуємо скористатися унікальною можливістю розпитати Ігоря щодо конкретних життєвих ситуацій із воєнного досвіду близьких вам дітей.

Реєстрація – тут.

* Усі зустрічі відбудуться за київським часом.

Чільне зображення: Нікіта Тітов.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар