Дві українські книжки – серед найкращих у світі


Американська секція IBBY (Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги) створила список видатних книжок з усього світу 2024 року. До нього ввійшли українські видання – книжки «Жовтий метелик» Олександра Шатохіна та «Хто зробить сніг» Мар’яни Прохасько й Тараса Прохаська. Обидві книжки побачили світ у «Видавництві Старого Лева».

Комітет обирав книжки, що представляють найкращі зразки дитячої літератури з інших країн. Серед інших критеріїв, видання повинні:

  • знайомити читачів у США з видатними авторами та ілюстраторами з усього світу;
  • допомагати дітям у США побачити світ з інших перспектив;
  • висвітлювати тему, яку не порушують у дитячій літературі у США;
  • демонструвати виразний культурний колорит.

У 2023 році книжка Олександра Шатохіна ввійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу. Журі USBBY відзначило книжку в англійському перекладі від видавництва Red Comet Press. Книжка увійшла до переліку в категорії «Скорбота і невідомість».

Американське видання книжки «Хто зробить сніг» надрукувало видавництво Elsewhere Editions (переклад на англійську Бориса Дралюка та Дженіфер Крофт). Книжка увійшла до переліку в категорії «Фантазія та уява». У 2023 році книжка Мар’яни Прохасько і Тараса Прохаська ввійшла до рейтингу найкращих творів для дітей та підлітків 2023 року за версією The New York Times.

Джерело: Суспільне. Культура.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар