7+

Котозаври серед нас

Юлія Підмогильна

Марія АРТЕМЕНКО. Вусата історія. – Харків: Ранок + ЛА «БараБука», 2023. – 72 с.
Уподобань: 3

Серед розмаїття книжок для дітей є такі, що завжди знайдуть вдячних читачів. Видання про динозаврів, лего, принцес, котів і собак незмінно входять у топи книжкових продажів. Про смаки не сперечаються. Проте у випадку з домашніми улюбленцями така любов зрозуміла – адже вони фактично є членами наших родин і мешканцями наших домівок.

«Хлопчик був певен, що котовим вусам – тисячі років, а сам кіт – зовсім не кіт, а котозавр. Останній із тих, хто зберігся з прадавніх часів, коли люди й тварини розуміли мову одне одного. Дід читав Семові про це в книжках. Спостерігаючи за рудим, хлопчик зрозумів, що котозавр приходить до тих, кому потрібна допомога. Адже ділитися добром – найдавніша чарівна місія всіх живих істот»

Нова книжка Марії Артеменко «Вусата історія» також розповідає про котодруга, і таким чином продовжує «котячу серію» видавництва «Ранок» та літературної агенції «БараБука». Спочатку був «Замріяний котик Фаго» Олександри Дорожовець, а тепер книжка про рудого вусаня, що якось оселився у дворі третьокласника Семена – головного героя «Вусатої історії». Обидві книжки призначені для читачів дошкільного й молодшого шкільного віку та вийшли в компактному форматі. Невеликі за розміром і багато проілюстровані, вони обов’язково знайдуть шанувальників котячих історій.

Особливість «Вусатої історії» ще й у тому, що вона розповідає не просто про кота, а про котозавра. А залучення в оповідь усіляких -заврів – це завжди заявка на успіх у маленьких читачів.

Уперше Семен, або просто Сем, зустрів рудого котиська ранньої весни. Незвичний вигляд вусаня привабив хлопчика. Відтоді Сем почав за ним спостерігати. Кожна поява кота у дворі супроводжувалася неординарними подіями. То рудий котяра таємно допоможе дістати потрібний інвентар, то виправить безлад, то влаштує для дітей веселу забаву. І саме кіт буде причетний до змін, які стануться в житті Сема.

Ілюстрації: Оля Ребдело

З одного боку, ця історія містить елементи казковості. Чого вартий опис здоровенних котячих вусів. «Вони були дуже довгі. Ні, не так. Вони були довжеле-е-езні! Таких зроду ніхто не бачив. Вуса звисали до землі, наче водоспади, і тягнулися за котом сивими ручаями. Через них не можна було й близько підступитися до кота. Вуса густою завісою затуляли свого власника з обох боків. Проте рудого це анітрохи не хвилювало. Він спокійнісінько відпочивав із притаманною лише котам величчю».

Проте в казковості приховано чимало справжнього. Не зовсім реальний вусатий кіт стає для Сема помічником. А нам усім іноді потрібні помічники. Допомогти, підтримати, виконати якесь завдання, супроводити, дати пораду. А часом і потримати за руку, підбадьорити, або просто бути поруч.

У «Вусатій історії» дуже багато котів і, звичайно ж, вусів. Це все завдяки фантазії художниці – Ольги Ребдело. Я намагалася полічити, скільки ж разів з’являється на сторінках вусатий котисько. Моїх рук не вистачило. Довелося залучати ноги. Кілометри вусів навіть не намагалася порахувати.

Книжка Марії Артеменко – це історія про вусатого друга-котозавра та подолання страху. Діти потребують таких теплих оповідок, де поєднані казка, вимисел і звичайне життя.

Купити книжку у видавництві.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар