Рижко Олена | Письменники


Письменниця, дослідниця літератури й журналістики. Навчалася в Житомирському державному педагогічному інституті ім. І. Я. Франка, закінчила з відзнакою Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. Кандидатка філологічних наук, доцентка, докторка наук із соціальних комунікацій. Мешкає в Києві.

Працювала літературною редакторкою видавництва «Горудень», науковою співробітницею координаційного бюро Енциклопедії Сучасної України Національної академії наук України. Викладала журналістику в Київському міжнародному університету та Інституті міжнародних відносин Національного авіаційного університету. Від вересня 2018 року – доцентка кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Авторка збірок «дорослої» поезії та прози: «Суїцизм», «Любов до чорного строю», «В обіймах Місафір», романів «Карнавал триває», «Сни» та ін. Від 2004 року перебуває в Національній спілці письменників України. У 2005 році отримала відзнаку київського міського голови. Друкувалася в літературних журналах «Київ», «Сучасність», «Кур’єр Кривбасу». Експертка літературного конкурсу «Коронація слова».

У 2017 році дебютувала як авторка підліткової літератури. У серії видавничого центру «Академія» за два роки вийшли три повісті Олени Рижко для підлітків: «Дівчина з міста» (короткий список топу БараБуки 2017, номінація «Дебют автора»), «Знає тільки Мару» та «Король Даркнету».

«Для мене підліткова література – це ще одна можливість реалізувати власне покликання – вчити. Без дидактики й імперативів. Я просто розказую історії, а в них, під цікавий сюжет, виповідаю ту філософію і ті цінності, яким вчила власну дитину і переконалася, що вони працюють, – ділиться з БараБукою письменниця. – Ці історії можна приміряти на себе, аби зрозуміти, за що ти готовий нести відповідальність, або ж відкласти до слушних часів. У кожному разі – вибір завжди за підлітком. І коли вони тебе (твої історії) таки вибирають – це непідробна радість. Бо спілкування з читачами – це завжди потужний енергетичний обмін і драйв, які складно з чимось порівняти».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: