Балух Світлана | Художники-ілюстратори


Художниця, ілюстраторка книжок для дітей. Працює у царині живопису, графіки й художнього текстилю, пише вірші.

Народилася в сім’ї художників. Батьки купували чимало дитячих книжок із гарними ілюстраціями, – розглядаючи їх, Світлана мріяла навчитися цього мистецтва. Тому змалечку малювала, намагалася відтворити побачене й створити власних казкових героїв.

Освіту здобула у Львівській національній академії мистецтв, на факультеті дизайну. Після навчання працювала художником по костюмах в Івано-Франківському обласному українському музично-драматичному театрі ім. І. Франка.

Ілюструвала книжки з серії «Християнська читанка», видання «Сніжнокрилі янголи», «Золоте колесо року», «Золота книжка», серед останніх робіт Світлани – ілюстрації до книжки О. Лущевської «Вовчик-колядник».

Співпрацює з видавництвами «Братське», «Свічадо» та «Смолоскип». Попри вагомий доробок у книжковій ілюстрації, роботи художниці добре знають читачі дитячих журналів «Ангелятко», «Крилаті», «Пізнайко від 2 до 6». Також Світлана створила логотип знайомого читачам БараБуки блоґу про сучасну дитячу літературу «Казкарка».

Роботи художниці можна знайти в ЖЖ за ніком Павук-на-пуантах. У цьому образі відчувається художній стиль Світлани Балух: її малюнки легкі та світлі, в них багато повітря, янголів і див.

Інтерв’ю зі Світланою Балух читайте тут.

Портфоліо на behance.net: svitlanabalukh

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: