Визначено лауреатів премії імені Лесі Українки 2023 року


Держкомтелерадіо оприлюднило імена лауреатів Премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2023 рік. Загалом 2023 року на здобуття премії було висунуто 56 творів у чотирьох номінаціях. До голосування допущено 52 роботи.

У номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогла книга Андрія Кокотюхи «Врятувати березень», яка вийшла 2022 року у видавництві «Ранок». У романі йдеться про одну родину на Київщині, що потрапила під російську окупацію навесні 2022 року. Головний герой і його сім’я – збірні образи людей, з якими познайомився автор під час волонтерської допомоги. Перед нами історія про те, як вже молода людина нарешті дорослішає по-справжньому, як росте і відкриває, на що вона здатна. Цей березень стане найважчим у житті героїв, і події цього березня, звісно, відгукуються в душах читачів.

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» серед книг, які вийшли у видавництвах «АССА» (м. Харків), «АПРІОРІ» (м. Львів), «Коло» (м. Дрогобич), «Ранок» (м. Харків), «Час майстрів» (м. Київ), комітет переважною більшістю голосів відзначив художнє оформлення Олександра Продана книги «Дім», що вийшла друком у жовтні 2022 року у харківському видавництві «Ранок».

Ілюстрації Олександра Продана – це вагома частина історії, яку оповідає у книжці «Дім» Катерина Тихозора, і це загалом є характерним для «книжки-картинки». Щемка і світла історія про хлопчика, який втратив дім через війну і тепер намагається віднайти його усередині себе, потребує правдивого, ясного, дзвінкого голосу оповідача. І в «Домі», безумовно, цим оповідачем є не лише автор тексту, а й художник. Олександр тонко відчув сенси, закладені авторкою між рядків, і зумів втілити їх у лаконічній, зрозумілій, але й емоційній манері.

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» було висунуто 8 робіт професійних та аматорських театральних колективів Києва, Івано-Франківська, Хмельницького, Кривого Рога, міста Дружба Шосткинського району Сумської області. За рішенням комітету перемогу здобула вистава Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки «Хто росте в саду» за книжкою Катерини Міхаліциної, яку поставила режисерка Катерина Лук’яненко. Це перша в Україні інклюзивна вистава для дітей, юнацтва та людей з порушенням зору. Своєю оригінальною постановкою Івано-Франківський театр ляльок крізь призму «шостого почуття» доносить до глядачів вічні цінності – любов до рідної Батьківщини, ставлення людини до природи та навколишнього світу, про пошук себе та свого місця у світі…

У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» було висунуто п’ять робіт. Члени Комітету, розглянувши їх, ухвалили рішення не присуджувати премію в цій номінації.

Нагадаємо, Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку у чотирьох номінаціях до дня народження Лесі Українки за твори, які сприяють вихованню підростаючого покоління у дусі національної гідності, духовної єдності українського суспільства та здобули широке громадське визнання.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар