«Академвидав» відкрив серію сучасних книжок для підлітків


Видавництво «Академвидав», що раніше спеціалізувалося, як зрозуміло з назви, винятково на інтелектуальній літературі, у 2016 року започаткувало серію сучасних книжок для підлітків. Першою «ластівкою» стала повість Сергія Гридіна «Незрозумілі», а вже на початку вересня серію поповнять ще три новинки – «Не-ангел» того ж таки Гридіна, «Солоні поцілунки» Ольги Купріян і «Перехідний вік моєї мами» Ірини Мацко. Щоправда, вийдуть вони під маркою спорідненого з «Академвидавом» видавничого центру «Академія».

Як розповів БараБуці директор обох видавництв Василь Теремко, взятися за принципово новий напрям спонукала робота над підручником для вищої школи «Українська література для дітей та юнацтва» Тетяни Качак. «Тепер підліткова література – предмет ділової пристрасті. Цим у нас надалі займатиметься тільки ВЦ «Академія». Ця література насправді цікава і по-своєму складна, – зізнається видавець. – У ній знаходжу багато повчального і для себе. Є спостереження, що до прозових історій про своїх ровесників небайдужі і молоді люди, які вибралися на межу дорослості і переживають багато пов’язаних із цим проблем. Тепер уже думаю, що і для батьків, зацікавлених розуміти своїх дітей і бути близько до них, ці твори мають неабияку користь».

академвидав

За словами пана Василя, автори дуже делікатно порушують суперечливі теми в житті підлітків. «З дітьми, особливо – підлітками, потрібно вести мову про всі явища їхнього життя, а ще брати до уваги і небезпеки, які над ними чатують. Хто противиться цьому, не знає теперішніх реалій або ігнорує їх, чи не довіряє дітям. Можливо, це навіяно особистими комплексами», – каже Теремко.

Василь Теремко переконаний, що неможливо відгородити дітей від потоків агресивної інформації (тим паче, що сучасні діти в окремих питаннях поінформовані не гірше, ніж батьки), потрібно «навчити правильно розуміти те, що вони читають, чують і бачать, а також захищати від цього свій внутрішній світ і себе». У цьому, на думку видавця, може допомогти художня література, адже в книжках можна зустріти героя, з яким себе може асоціювати читач, а також упізнати ситуації, в яких йому доводиться бувати. «Така література дає підліткові необхідний превентивний досвід і, можливо, вберігає від безпорадності в несподіваних ситуаціях і породжених ними травм. І в цьому надважлива її роль як чинника соціалізації юної особистості», – вважає Теремко.

На думку директора «Академвидава», щоб робити підліткову літературу якісно, слід спільно працювати – письменникам, видавцям, критикам, а також психологам і соціологам, оскільки від проблем, якими переймаються сучасні підлітки, не сховатися нікому – ні батькам, ні дітям.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар