ЛітАкцент року–2015 присудили дитячій книжці про війну


Літературну премію «ЛітАкцент року» за 2015 рік  у номінації «Проза й поезія для дітей» здобули художники Романа Романишин та Андрій Лесів (творча студія «Аґрафка») за книжку-картинку «Війна, що змінила Рондо».

Сучасна українська казка «Війна, що змінила Рондо» Романи Романишин та Андрія Лесіва (творча студія «Аґрафка») пропонує геть інше бачення війни, ніж те, на якому виростали радянські й навіть пострадянські діти. Тут немає ані натяку на воєнну романтику чи героїку, пропаганди високих цілей та ідеалів, «добрих лицарів» і «злих ворогів». Тут зло – власне Війна, причому зло абсолютне, без спроб загорнути його в обгортку «справедливої боротьби». Книжка залишає більше запитань, ніж дає відповідей. Та після її прочитання в голові на рівні емоцій чітко закарбовується: Війна – це щось темне й страшне, це морок, страх і біль, що руйнують Життя і Красу, і виправдання їй немає.

Ірина Гищук про книжку-володаря «ЛітАкценту року 2015» та спеціальної відзнаки від читачів БараБуки.

rondoНагадаємо, що у фінал потрапило п’ять дитячих книжок. Крім «Війни, що змінила Рондо», у списку також «Як зрозуміти козу» Мар’яни Прохасько і Тараса Прохаська (ВСЛ), «Порох із драконових кісток» Володимира Арєнєва (Видавничий дім “Києво-Могилянська академія”), «Марта з вулиці Святого Миколая» Дзвінки Матіяш (ВСЛ) і «Таке цікаве життя» Ірини Цілик (ВСЛ).

За правилами премії, цього року переможців із-поміж трійок лідерів обирало професійне журі, а саме – Валентина ВздульськаВолодимир Чернишенко та Саломе Енгибарян.

Нагадаємо, що торік премію «ЛітАкцент року» здобула Галина Ткачук за повість «Вечірні крамниці вулиці Волоської».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар