«Мамо, я бачу війну»: стенд України в Болоньї


Україна представить національний стенд на ювілейному 60-му Болонському ярмарку дитячої книги, який відбудеться від 6 до 9 березня в м. Болонья, Італія. Організатори ярмарку безплатно надали місце та обладнання для українського стенда (48 м²), щоб знову підтримати Україну, як і минулого року, коли Болонський ярмарок дитячої книги одним із перших оголосив про підтримку України та не допустив до участі в ярмарку Росію. Болонський ярмарок дитячої книги – один із провідних книжкових ярмарків світу і найбільший, присвячений дитячій книзі. Сюди з’їжджаються близько 1400 учасників, а кількість професійних відвідувачів сягає 30 тисяч осіб. Цього року український стенд на цьому важливому для видавців ярмарку став можливий завдяки спільним зусиллям Українського інституту книги, Болонського ярмарку дитячої книги, Посольства України в Італії, Генерального консульства України в Мілані та благодійного проєкту «Мамо, я бачу війну».

«Слоган українського стенда – “Мамо, я бачу війну”, яким із нами поділився однойменний благодійний проєкт, який із перших днів повномасштабного вторгнення розпочав діяльність та зібрав понад 15 тисяч дитячих малюнків. ДизайнеркиСофія Гупаловська та Дарія Біла у партнерстві та за матеріалами проєкту “Мамо, я бачу війну” розробили на основі дитячих малюнків візуальну концепцію стенда, щоб донести до відвідувачів ярмарку те, що наші діти вже рік бачать те, чого не повинні бачити і представити дитячу літературу, написану під час спустошливої війни росії проти України. Діти мріють про мир, вірять у справедливість, продовжують творити, писати та малювати, щоб розповісти свою історію світові. Вони продовжують читати. Книги дають їм відчуття безпеки. А наші діти дають нам надію та силу для стійкості. Наші діти – це наше майбутнє, і саме за це ми боремося. Нашим стендом ми закликаємо іноземних видавців перекладати й видавати українські книги. Так вони зможуть допомогти мільйонам людей пізнати справжню цінність життя, а мільйонам дітей – побороти страх, зменшити біль втрати та подолати жахіття війни», – коментує концепцію стенда України на Болонському ярмарку дитячої книги директорка Українського інституту книги Олександра Коваль.

Серед учасників українського стенда 22 видавництва: «Ковчег Україна», «Крокус», «Моя книжкова полиця», «ЯСЛАВ», «Видавництво Старого Лева», «Артбукс», «Юнісофт», «Віват», «ІРІО», «Каламар», «АССА», «Книги – ХХІ», «Чорні вівці», «Ранок», «Навчальна книга – Богдан», «Yakaboo Publishing», «Саміт-книга», «Мала академія» (НЦ «Мала академія наук України»), «Час майстрів», ФОП Полонік Т.В., «Парасоля», «Ірбіс Комікси», шведсько-українське видавництво «Tianachu».

З українською програмою можна ознайомитися тут.

Серед учасників культурної програми: Олена Одинока, заступниця директорки Українського інституту книги, Юлія Козловець, директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Олег Грищенко, художник, ілюстратор, співзасновник клубу ілюстраторів «Pictoric», Анна Сарвіра, ілюстраторка, кураторка, співзасновниця клубу ілюстраторів «Pictoric», творчий дует Романи Романишин та Андрія Лесіва, арт-студія «Аґрафка», Мар’яна Савка, письменниця, головна редакторка «Видавництва Старого Лева», Таня Стус, письменниця, головна редакторка видавництва «Мала академія».

Нагадуємо, що в Італії на сьогодні перебуває понад 153 тисячі українців, які були змушені виїхати з України через повномасштабне російське вторгнення.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар