Найкрасивіші українські дитячі книжки 2022 року


Книжковий Арсенал у співпраці з Ґете-Інститутом в Україні (Goethe-Institut Ukraine) та за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку (Frankfurter Buchmesse) та фонду «Buchkunst» (Stiftung Buchkunst) оприлюднили список переможців щорічного конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2022».

14 переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2022» визначили у п’яти категоріях: книга для читання, візуальна книга, дитяча книга, утилітарна книга та експеримент. На конкурс цього року українські видавці подали 142 видання.

Фото: Олександр Попенко, Книжковий Арсенал

БараБука традиційно висвітлює переможців у сфері дитячої книги.

Отож, найкрасивішими дитячими книжками визнано:

  • «Казка про чорний квадрат», текст Марії Білінської, ілюстрації Євгенії Миронюк, дизайн Ольги Романової, дизайн обкладинки Наталії Оболонської (видавництво: «Парасоля»)

Окрім визначення переможців, журі присудило кілька спецвідзнак.

Зокрема, спецвідзнаку журі за розвиток традиції української дитячої ілюстрації отримала поетична книжка Григорія Фальковича «Абу Каракамбада. Колискова для Мішелі» видавництва «Крокус». Візуальне оформлення Софії Томіленко (ілюстрації) і Тетяни Калюжної (дизайн, верстка).

Крім того, за відповідність форми, змісту та поліграфічного виконання журі також спеціально відзначило книжку-іграшку «Смачного!» від видавництва «Каламар». Ідея: Оля Попович, текст Катерини Перконос, дизайн обкладинки, ілюстрації, верстка та шрифтовий дизайн Ірини Рутило.

Книжки-переможці та володарі двох спецвідзак будуть представляти Україну на світовому конкурсі «Найкрасивіші книги світу», який організовує німецький фонд «Buchkunst» (Stiftung Buchkunst), а також експонуватимуться на міжнародних книжкових ярмарках у Вільнюсі, Ляйпцигу і Франкфурті в 2023 році.

Джерело: БараБука

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар