Приватна мистецька премія «Джури»


Премію «Джури» присуджують за нові твори для дітей та юнацтва історично-краєзнавчої тематики, а також за ілюстрації до книжок та літературно-критичні праці, спрямовані на виховання в дітей духовних цінностей та національної лояльності.

Нагороду заснував лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка Володимир Рутківський. Фінансова частина відзнаки – відсотки з банківського вкладення Шевченківської премії, яку отримав письменник, – складає 20 000 грн. Премію можуть надавати неодноразово одному й тому ж авторові, на неї можуть претендувати твори, відзначені іншими нагородами.

На здобуття премії в галузі літератури претендують твори великоформатних жанрів (романи, повісті, об’єднані спільною тематикою низки оповідань, поеми й цикли поезій) для читачів середнього та старшого шкільного віку, видані впродовж двох останніх років.

Переможця конкурсу визначає Рада, обрана засновником премії з-поміж відомих в Україні дитячих письменників, художників, літературознавців-критиків, бібліотекарів. Склад Ради оголошується в ЗМІ водночас із її рішенням про надання премії черговому лауреату.

Організаційне забезпечення роботи Ради здійснює Національний музей Тараса Шевченка.

Переможця конкурсу визначають двома третинами голосів. Член журі, чий твір бере участь у конкурсі, не бере участі в голосуванні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос засновника премії.

Премію вручали у 2013–2015 рр. Першим переможцем премії «Джура» 2013 року став художник-ілюстратор Максим Паленко. У 2014 році премію здобув поет Анатолій Качан, у 2015 році – дослідниця літератури Наталя Марченко.

До першої ради ввійшли Анатолій Качан, Іван Малкович, Наталя Марченко, Зірка Мензатюк, Тетяна Щербаченко. Голова – Володимир Рутківський.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: