Щерба Наталія | Письменники


Сучасна українська письменниця, народилася в Білорусі, довгий час мешкала в Росії, тепер живе в Івано-Франківську, в самому серці Карпат. З раннього дитинства багато читала, в молодших класах хотіла стати мультиплікаторкою, але потім захопилася фантастикою і вирішила писати саме фантастичні історії. Довгий час займалася ушу, мріяла побачити славетний монастир Шаолінь. Проте вступила і закінчила з червоним дипломом кравецький коледж, продовжила навчання в Київській академії легкої промисловості, яку покинула на п’ятому курсі, бо вже почала працювати в дизайні.

У 2005 році почала писати «Часодіїв», велику казкову історію про Час як світлу та творчу силу. Книжку опублікували тільки 2011 року, після перемоги в міжнародному конкурсі «Нова дитяча книга» (видавництво «Росмен»), на який надійшло 3000 рукописів. Твори Наталії були відзначені багатьма вітчизняними та міжнародними нагородами, зокрема цикл «Часодії» отримав престижну премію «Єврокон» в номінації «Найкращий твір для дітей» (Дортмунд, Німеччина, 2017 р.)

Авторка книжкових циклів «Часодії» (фантастична історія про те, що Час – це магія, 2014), «Чароділ» (казка про карпатську магію, 2015), «Лунастри» (фентезійна історія про зорі, 2016), «Королева Часу» (новорічна казка, 2018).

Від 2014 року співпрацює з видавництвом «Школа».

Книги Наталії Щерби виходять українською, російською, польською, чеською та словацькою мовами.

Багато подорожує, веде інстаграм sherbanat, де розказує про свої книги, поїздки та кота, а ще колекціонує листи від читачів.

На питання, чому Наталія вирішила працювати саме в підлітковій літературі, відповідає, що «завжди хотіла писати для підлітків, тому що це яскравий, цікавий вік, у якому відбувається перехід від дитинства до світу дорослих, формується характер та світогляд людини. І в цей непростий час саме книги допомагають нам в тому, щоб кожний з нас зберіг у власному серці той чарівний вогник дитинства, віри у світ та добро, щоб вирости сильною та гідною людиною».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: