Вийде друком збірка інтерв’ю українських письменників


У жовтні у «Видавництві Старого Лева» побачить світ двокнижжя «RECвізити. Антологія письменницьких голосів» – збірка інтерв’ю з відомими українськими письменниками, серед яких – автори дитячих і дорослих текстів Юрій Андрухович, Віра Вовк, Леся Воронина, Василь Голобородько, Лариса Денисенко, Анатолій Дімаров, Іван Дзюба, Іван Драч, Сергій Жадан, Оксана Забужко, Юрко Іздрик, Ігор Калинець, Маріанна Кіяновська, Іван Малкович, Юрій Мушкетик, Галина Пагутяк, Дмитро Павличко, Тарас Прохасько, Ірен Роздобудько та Юрій Щербак.

«RECвізити. Антологія письменницьких голосів» – книжковий проект журналістки Тетяни Терен, покликаний зберегти думки, переконання, позиції, оцінки, творчі і життєві правила найзнаковіших сучасних українських авторів. Перші 20 інтерв’ю проекту вийдуть двома книгами у «Видавництві Старого Лева» у жовтні 2015 р. Під час інтерв’ю герої розповідають про своїх батьків, місця народження і сім’ю, згадують учителів і колег, діляться письменницькими секретами, розмірковують про любов, віру і сенс життя. Зустрівшись на сторінках цієї антології, письменники несподівано починають говорити не лише з невидимим уважним інтерв’юером, але й одне з одним. Перед нами унікальний проект про покоління і про ті часто невидимі зв’язки, завдяки яким уможливлюється неперервність літературного процесу.

реквізити

За словами Тетяни Терен, «читачем цієї добірки інтерв’ю може стати людина, яка до цього не тримала в руках книжок українських авторів або ж мала стереотипне, спотворене школою уявлення про сучасний літпроцес (“Як — вона ще жива?!” — здивувалися учні однієї зі шкіл, дізнавшись, що до них прийде письменниця Леся Воронина), але так само на сторінках цієї антології знайдуть чимало відкриттів, щирих зізнань, раніше не озвучених тем і не отриманих відповідей і ті, хто уважно стежать за розвитком сучасної української літератури. Для багатьох письменників інтерв’ю, які ввійшли до цього двокнижжя, стали першою спробою щось підсумувати, осмислити, врешті, це можуть бути й чернетки мемуарів, які з’являться згодом».

Крім того, до 20 вересня у Львові можна буде відвідати однойменну виставку фотопортретів до двокнижжя журналіста Олександра Хоменка.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар