ЖЕЛЕЗНЯК Олена | Художники-ілюстратори


Художниця, ілюстраторка. Народилася, мешкає й працює в Києві. У 1996 році закінчила Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю «Графіка».

Упродовж двадцяти років співпрацює з українськими видавництвами («Балтія-Друк», «Довіра», «Освіта», «Генеза», «Амадей» інш.), зарубіжними видавництвами США, Ізраїлю тощо. Книжки в її оформленні брали участь у всеукраїнських і міжнародних книжкових виставках. Отак, «Українська традиційна кухня в народному календарі» 2006 року стала призером Всеукраїнського конкурсу «Книжка року»; фотоальбоми «Коло вічності українських Карпат» та «Україна: литовська доба 1320–1569» – відповідно лауреатом Московської книжкової виставки (2007) та призером Всеукраїнського конкурсу «Книжка року» (2009). Проілюструвала книжки Еліни Заржицької про китеня Тимка, «Про вередунів та неслухів» Світлани Крупчан, серію видань для малят «Знайомся, я кошеня» Марії Жученко, «Друг із Мезозою» Станіслава Соловинського, а також окремі казки зі збірників «Найкращі казки світу» та «Фонтан казок». Також оформила книжку для китайського видавництва «Dayu Combating the Flood».

У 2017 році відвідала восьме міжнародне бієнале карикатуристів на запрошення Спілки художників Китаю. Брала участь у виставці і була представницею від України.

«Найбільше люблю оформлювати дитячу літературу, особливо, де є характерні герої, – розповідає Олена Железняк. – Мені завжди цікаво знайти й підкреслити індивідуальні риси кожного персонажа».

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: