15+

Впусти мене!

Галина Ткачук

Олена РИЖКО. Ужалений зрадою. – Київ: ВЦ «Академія», 2020. – 144 с.
Уподобань: 4

Факт перший. Рукопис цієї книжки мав зовсім іншу назву. Однак уже на етапі редагування, у процесі палких дискусій із видавцем книжка «Впусти мене» перетворилася на «Ужаленого зрадою».

Факт другий. Ця історія заснована на реальних подіях. У трьох головних героїв є реальні прототипи. Мова про Дена та про Яна і Тоху – нерозлучну парочку, яка протистоїть Денові.

Факт третій. Бета-рідерами письменниці під час роботи над цією книжкою були підлітки з інстаграму, яких Олена Рижко не знала особисто. (Чим не привід додатися в інста-друзі до пані Олени, а раптом вам також вдасться внадитися їй у довіру та отримати рукопис тексту для безкоштовного прочитання, та ще й владу щось порадити!)

І четвертий факт. Ці та інші ексклюзивні відомості про найновішу книжку Олени Рижко ми дізналися під час онлайн-засідання читацького клубу #ЗеленаБілка, котрий збирається щосуботи о 18:00 в інстаграмі БараБуки.

Подаємо кілька найцікавіших фрагментів розмови.

Галина Ткачук: Почнімо здалеку. Антонімами можуть бути не тільки слова, а й сталі звороти. Якщо уявити, що «ужалений зрадою» стане сталим зворотом, то який антонім до нього подобається вам найбільше: поцілований вірністю чи облизаний перемогою?

Олена Рижко: О, «облизаний перемогою» – саме воно!

Галина Ткачук: Присутність Ольги Купріян (у коментарях до трансляції – Ред.) завжди надихає поговорити про певні речі…

Олена Рижко: Про секс?

Галина Ткачук: Так. Герої книжки мають свій секс. Але мене як дорослу читачку підліткової книжки найбільше вжалило зовсім не це. А те, скільки патріархальних рис має описана спільнота підлітків. Тут є дівчата, які по суті на утриманні у хлопців. Хоч мова у книжці про старшокласників, але хлопці вкладають величезні гроші у подарунки для дівчат. Також у розмовах простежується: у крутого хлопця має бути крута дівчина, ніби мова про певну статусну річ. Наскільки поширеною ви бачите цю тенденцію в середовищі сучасних молодих людей?

Олена Рижко: Якщо бути відвертими, ця частина історії заснована на реальних подіях. І я відчула, що саме так вона і має бути розказана. Звісно, не всі підлітки такі, але є й такий варіант. Зараз дуже багато класних, просунутих, прогресивних підлітків, у їхньому середовищі дівчинка зовсім не зводиться до функції і не хоче виконувати суто якусь статусну роль. Чому попри те, що я ридаю над кожним рукописом на етапі редагування, посипаю голову попелом, рву на собі волосся, я все-таки безкінечно повертаюся до підліткових історій? З тієї простої причини, що бачу підлітків тепер фантастично креативними і цікавими, щирими, з нестандартним мисленням. Мені трапляються саме такі, і тому я щаслива працювати для них.

Галина Ткачук: Як ми вже з’ясували, в альтернативній реальності у цієї книжки могла би бути альтернативна назва. А якою могла би бути альтернативна обкладинка? Які герої, окрім Дена і Ті, на вашу думку, найцікавіші для читачів?

Олена Рижко: Може, двоє інших хлопців – Штепсель і Тарапунька цієї книжки – Тоха та Ян. Може, ті двоє дівчат, які викликали такий фурор у школі. Це, до речі, також реальна історія. Приблизно півроку тому двоє дівчат «замінували» школу на Дарниці, якраз коли я працювала над цим текстом. Однак зовні вони зовсім не схожі на тих, які є у повісті. Цим двом баришням просто стало скучно, тож вони так розважалися.

До речі, у цій відповіді Олени Рижко є майже спойлер. Однак вона сама – просто легендарний борець зі спойлерами в анотаціях. Одного разу пані Олена навіть в останній момент помітила величезний спойлер просто на обкладинці книжки! На щастя, в останню секунду усе вдалося замінити.

І кілька бонусних фактів.

По-перше, авторка намагалася з усіх сил зробити головного героя негативним. Поганим. Несимпатичним. Натомість вийшов дуже об’ємний і правдивий персонаж.

По-друге, книжка написана так майстерно і легко, що вільно читається за один вечір. Однак для тих, хто цей факт сприймає радше як «мінус» – гарна новина: наступну книжку Олена Рижко запланувала товстенькою. До того ж це має бути продовження однієї із найвідоміших книжок письменниці. Хочете взнати більше – дивіться повний запис онлайн-засідання Зеленої Білки та долучайтеся до клубу!

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар