БараБука стане партнером Дитячої програми «Книжкового Арсеналу»


«BaraBooka. Простір української дитячої книги» стане партнером Дитячої програми «Книжкового Арсеналу». Про це в інтерв’ю розповіла кураторка Дитячої програми фестивалю Юлія Козловець. За її словами, головна мета – зробити з українських авторів мегазірок.

«Моя ідея – зробити рух навколо українських авторів, – розповіла Козловець. – У попередні роки мені було доволі складно зробити такий фокус, хоча бували закиди з цього приводу. Наразі ситуація змінюється, є вже на кому і на чому акцентувати, кого обирати, промотувати. Тож я хочу дати додатковий поштовх цьому процесу, актуалізувавши проблему, надавши нашу підтримку, в тому числі інформаційну, видавцям, які працюють у цьому напрямі, та, власне, авторам, ілюстраторам. Збираю ідеї нетрадиційних форматів проведення подій, щоб поставити наших авторів у центр уваги. Тут ще зауважу, що така спецтема і така назва знову непрямо відсилають нас і до фокус-теми всього фестивалю, не повторюючи її».

Нагадаємо, що фокус-тема цьогорічного «Книжкового Арсеналу» – «Сусідство». Фестиваль відбудеться традиційно в Мистецькому Арсеналі, 22–26 травня 2019 року.

Наразі видавці й учасники фестивалю вже подали свої заявки на участь у Дитячій програмі. Наступний крок – придумати цікаві й нетипові формати, які б працювали на промоцію українських авторів. «Мені тут потрібна допомога, – зізнається Юлія Козловець, – аби всі ці прекрасні люди, наші автори, зголосилися, бо вони ж усі дуже різні».

Серед іншого Юлія Козловець анонсувала, що однією з почесних гостей фестивалю у 2019 році стане Ліз Пейдж, виконавча директорка головного офісу IBBY, кількарічна голова журі премії Андерсена. На думку пані Юлії, події за участю Ліз Пейдж стануть гарним приводом проговорити поточні проблеми українських конкурсів і рейтингів, а також обміркувати нашу участь у міжнародних преміях.

Також традиційно Дитяча програма зробить акцент на науково-пізнавальній літературі. Планують створити майстерню «Читай та DIY».

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар