Дитяча книжкова премія «Левеня»


Дитяча книжкова премія «Левеня», що її 2012 року ініціювала Громадська організація «Форум видавців», відзначає найкращі дитячі українські видання.

Заснували премію: Національна бібліотека України для дітей, Українська асоціація працівників бібліотек для дітей, Українська національна секція IBBY, Українська бібліотечна асоціація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська академія друкарства, ГО «Форум видавців».

Нагороду присуджують за видатні досягнення в галузі дитячого книговидання за результатами рейтингового голосування професійного журі дитячих бібліотекарів та критиків.

Книжки на конкурс подають: автор тексту, художник, видавець чи видавництво, книгарня чи книготорговельна мережа, бібліотека, ЗМІ.

На здобуття Премії висувають книжки:

–        видавництв, зареєстрованих в Україні;

–        видані не раніше, ніж за 24 місяці й не пізніше, ніж за 1 місяць до оголошення про початок висування;

–        тільки у вказаних номінаціях –

Основні номінації у вікових категоріях «Дошкільнята», «Молодші школярі», «Школярі середніх класів»:

  • видання сучасної художньої літератури українських авторів;
  • видання сучасної пізнавальної літератури українських авторів;
  • неліцензійні довідкові та енциклопедичні видання, повністю створені українськими авторами та видані українськими видавництвами;
  • видання перекладів українською мовою сучасної художньої літератури для дітей;
  • нові видання української дитячої класики (нове художнє оформлення, додаткові матеріали, використання медіа тощо);
  • нові видання чи перевидання іноземної (в перекладі українською мовою) дитячої класики, суттєво змінені порівняно з наявними (новий переклад, художнє оформлення, додаткові матеріали, використання медіа).

Додаткові номінації:

  • художнє оформлення і дизайн;
  • електронні видання, щодо яких відсутня інформація про порушення авторських прав.

 Книжки, котрі отримали Гран-прі, рекомендують Українській Національній секції IBBY на висунення на здобуття міжнародних дитячих літературних і книжкових премій: імені Ганса Християна Андерсена та імені Астрід Ліндгрен, внесення до каталогів IBBY та експонування на відомих міжнародних дитячих книжкових виставках. Книжки, які посіли перші десять місць у номінаціях, рекомендують Міністерству культури України, місцевим органам самоврядування для закупівлі для поповнення бібліотечних фондів.

Матеріальною частиною винагороди є надання знижок видавництвам на участь у дитячому книжковому ярмарку у Львові, що його організовує ГО «Форум видавців» наступного року після вручення Премії.

Серед переможців казки для малят «Історії Чарівного лісу» Володимира Читая, «Гусенятко. Козак Петро Мамарига» Миколи Вінграновського, серія «Дивовижні пригоди у лісовій школі» Всеволода Нестайка, «Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту» Марини Павленко, «Як не заблукати в павутині» Тетяни Щербаченко та інші.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: