Фалькович Григорій | Письменники


Поет, перекладач, член Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу та НСП України. Народився в Києві 25 червня 1940 року. Вперше вірші Фальковича надрукували у шкільній газеті, коли йому було 12 років.

Працював радіомайстром, військовим, кореспондентом, шкільним лаборантом. 1967 року здобув вищу освіту і фах філолога в Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка (російська та болгарська мови). Після навчання працював в Інституті мовознавства ім. О.О. Потебні АН України, Українському філіалі Всесоюзного НДІ кон’юнктури та попиту та Державному комітеті України з питань захисту прав споживачів. Голова київського єврейського культурно-просвітницького товариства імені Шолом-Алейхема. Вірші публікувалися російською, англійською, мовами їдиш та іврит, зокрема, в зарубіжних антологіях сучасної поезії.

Лауреат міжнародної премії ім. В. Винниченка «В галузі української літератури, мистецтва та за благодійницьку діяльність» та літературних премій: імені Павла Тичини, «Планета поета» імені Л.Вишеславського та премії імені Шолом-Алейхема. Ініціатор та засновник Всеукраїнського фестивалю дитячої поезії.

Останнім часом значне місце в творчості поета посідають вірші для дітей. Дотепна, добра та іронічна поезія виходила у збірках («Чудер-наський Zоо», поетична серія – для дотепного віку: «Про жабку Гапку»; «Засинає ліва ніжка»; «Сумна історія; Фікулі», «Смик-Тиндик»; «Хвацькі вірші», «Про котів та про собак»), у шкільних підручниках («Хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 1,2 класах»), дитячій періодиці («Пізнайко», «Маленька фея», «Маленький розумник» тощо).

Вважає, що «найкращі книжки варто забороняти, щоб діти захотіли порушити заборону, добралися до них і прочитали».

Читайте також інтерв’ю з поетом: Шалахмонеси та інші вигадки Григорія Фальковича

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: