Громадський рух «Не будь байдужим!»


Всеукраїнська громадська організація «Не будь байдужим!», або ж «НББ», – це, як зазначено на сайті, «єдина в Україні організація громадянського суспільства, яка системно працює задля знищення совковості (а) та шароварщини (б) на рівні окремого українця та цілої держави». Усе розпочалося 2005 року з акції українських музикантів, а вже за рік було зареєстровано громадську організацію з такою ж назвою. Відтоді організацією керує Оксана Левкова.

В основному діяльність руху спрямовано на роботу з підлітками й молоддю. Від часу заснування «НББ» провели понад 150 акцій на історичні, культурні, літературні, мовні та освітні теми. Найвідоміші проекти: «Мазепа. Made in Ukraine», «С.Е.К.С.» («Сучасне Епатажне Креативне Слово»), «Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!», «Займіться ділом, а не язиком!», антипремія «Гнилий кабак», реп-перформенси про Тараса Шевченка.

Організатори всіляко наголошують свою аполітичність (просять не називати їх «нациками» і «патриками» і не плутати з праворадикальними рухами) та відсутність рекламодавців. Гаслом проекту є слова: «Ні – Малоросії! Зробимо країну Україною!», метою – «подолання негативних стереотипів щодо колгоспності української мови, маргінальності української історії та неповноцінності української культури». «Для нас Сергій Жадан цікавіший, ніж Панас Мирний, Олег Скрипка – актуальніший, ніж Український народний хор імені Г. Верьовки, а Василь Вірастюк захоплює тим, що при його україномовності почувається справжнім українським спортсменом, а не знедоленим нацменом, – написано в “маніфесті” руху. – Ми показуємо підліткам у школах, в нічних клубах та у кінозалах, що українською можна говорити не лише про кріпацтво, а й про секс і футбол».

Серед учасників акцій руху «Не будь байдужим!» – популярні українські рок- і фолк-гурти, музиканти, письменники (серед них – Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Сергій Жадан, Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко, Тарас Прохасько, Сашко Ушкалов, Леся Воронина, Сергій Іванюк), спортсмени, модельєри, вчені-філологи, журналісти, телеведучі, критики та студенти по всій Україні.

Сайт: http://www.nbb.com.ua/

Print Form
Подiлитись:


Читайте також: