MEGOGO AUDIO озвучили шкільну програму з української літератури для 5-11 класів

Автор: БараБука


Медіасервіс MEGOGO запускає у безкоштовний доступ проєкт «Укрліт» – це понад 250 озвучених творів зі шкільної програми з української літератури (5-11 класи).​​ Виробництвом займалася команда MEGOGO AUDIO. Проєкт реалізується медіасервісом MEGOGO та Міністерством освіти і науки України за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи Дія.Освіта. 

Серед аудіотворів – Ліна Костенко «Крила», Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сімʼя», Михайло Коцюбинський «Тіні забутих предків», Микола Хвильовий «Я (Романтика)», Валерʼян Підмогильний «Місто» та інші. Загальний хронометраж – 108:05:46.

MEGOGO AUDIO постійно працює над розширенням каталогу ліцензійних українських аудіокнижок. Для нового проекту команда залучила професійних акторів театру і кіно та медійних особистостей. «Укрліт» представлений безкоштовно у мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо». Формат аудіокниги розширить доступ до творів шкільної програми, а також відкриє новий патерн споживання контенту учнями та вчителями. Перелік творів сформований згідно з чинною Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури (рівень стандарту).

«Цьогоріч дистанційно навчатимуться приблизно 2,5 тисячі шкіл, майже 4 тисячі – у змішаному форматі. Ще кілька сотень тисяч дітей здобувають знання за кордоном, і для них освіта – це живий зв’язок з Україною. Крім того, є діти з інвалідністю і ті, кому аудіоформат просто зручніший. Ці озвучені твори створені, щоби нашим дітям було легше навчатися, легше розуміти інформацію та дозувати навантаження. А для дітей за кордоном це знак, що ми про них пам’ятаємо, піклуємося і чекаємо додому після війни», – каже заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.

Деякі великі твори, такі як «Енеїда» Івана Котляревського, «Майстер корабля» Юрія Яновського, «Зачарована Десна» Олександра Довженка та інші, команда опрацювала та пропонує у форматі самарі (короткий переказ твору). У планах – додавати повні версії та уривки творів, а також актуалізовувати та доповнювати новими, що з’являтимуться в програмі.

«Ми в Мінцифрі вважаємо, що освіта є фундаментом розвитку людського капіталу. Створення сучасного українського освітнього контенту, цифрових та інклюзивних можливостей для вивчення літератури буде корисним не лише школярам, а й широкій аудиторії. За даними дослідження ABF Creative, 48% дітей відзначають, що прослуховування улюбленого аудіоконтенту робить їх щасливішими, а 63% батьків помітили покращення оцінок своїх дітей завдяки аудіоконтенту. “Укрліт”»” від MEGOGO – це проєкт, який може закохати в українську літературу й показати, що її вивчати зручно й цікаво», – зазначає Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Серед професійних акторів озвучування до проєкту долучилися Павло Буковський, Олександра Кравченко, Артем Каюн, Тетяна Каюн, Володимир Гурін, Людмила Чіркова, Роман Куліш, Вероніка Хникіна. Зірковими дикторами стали Володимир Дантес, Олександр Педан, Roxolana, alyona alyona, Антоніо Лукіч, Григорій Бакланов, Анна Кошмал, Тімур Мірошниченко, Ната Жижченко (лідерка гурту ONUKA).

Перелік творів сформований згідно з чинною Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури (рівень стандарту).

«Ми не відкладаємо, а відразу почали роботу і над доповненням новими форматами (частину творів представлено у форматі самарі чи уривки, робимо повні версії, а ті, які мають повні версії – робимо навпаки самарі). Також плануємо озвучувати твори, які входять у програму для учнів 8-9 класів із поглибленим вивченням за новим Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти та 10-11 класу (профільний рівень), а також твори, рекомендовані для позакласного читання», – коментують у MEGOGO.

«Поява цього проєкту – ще один наш крок до розширення каталогу ліцензійного аудіоконтенту. На тлі повномасштабного вторгнення ми у MEGOGO відстежуємо посилення користувацького інтересу до освітніх проєктів. Аудіотвори можуть стати предметом інтерактивного навчання в умовах гібридного процесу відвідування школи, а також допомагатимуть вдосконалювати мовленнєві навички. Сучасна програма з української літератури викликає нині інтерес ще й серед широкої аудиторії, а проєк “Укрліт”»” відповідає цьому запиту», – переконана Катерина Котвіцька, менеджерка MEGOGO AUDIO.

Із сучасних авторів та авторок нині можна знайти такі твори:

Унікальний джингл для проєкту створила студія музичного виробництва Anima Sound Design. Найпопулярніші короткі твори супроводжуються саунддизайном. Айдентику розробив арт-директор медіасервісу MEGOGO та дизайн-директор Spiilka design büro Володимир Смирнов. Над обкладинками працює ілюстраторка – Анне Е. Санчес.

Послухати «Укрліт» можна безкоштовно у мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо» на смартфонах чи планшетах на базі iOS та Android, а також в автомобілях з аудіосистемами Android Auto та Apple CarPlay.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментарЧитайте також: