Шпаргалка для вчителя: літературне читання 1–4 клас

Автор: БараБука


Реформа освіти викликала значний резонанс у суспільстві. Справжньою революцією стала зміна ставлення до шкільного читання. Діти отримали право читати цікаву й актуальну літературу. Давайте допоможемо їм отримати також і можливість знайомитися з сучасними українськими письменниками та читати їхні твори.

На допомогу вчителям та батькам, які дбають про якість літературної освіти дітей, БараБука зібрала важливі посилання: тут і загальний аналіз змін до програми «літературне читання», інформація про письменників та їхні твори, бібліографія, і навіть підказки, де можна знайти твори у відкритому доступі.

Усе це можна безпосередньо використати як для підготовки до уроків, так і на самих уроках.

1. Насамперед, кілька слів учителям від Тетяни Стус (Щербаченко), члена робочої групи МОН, щодо оновленої програми літературного читання:

розділювач

2. Про процес оновлення програми літературного читання та підготовку хрестоматії розказує Іванна Коберник, заступник голови громадської організації «Батьківський контроль», радниця міністра освіти і науки України.

2

Завантажити безплатно Хрестоматію з сайту МОН.
Читати про Хрестоматію.

розділювач

3. Аналіз оновленої програми: письменниця й аналітик Валентина Вздульська оглянула, як і що читатимуть діти в молодших класах, де брати тексти і як із ними працювати на уроках.

3

розділювач

4. БараБука радить: автори, що потрапили до рекомендованого списку літературного читання в молодших класах, та тексти, які вони писали.

4

розділювач

5. Бібліографія: тексти рекомендованих авторів, зібрані на основі фонду Національної бібліотеки України для дітей. За цим посиланням ви знайдете ретельно зібрану бібліографію творів рекомендованих авторів, а також лінки на деякі з творів у режимі доступу та інші помічні матеріали.

5

розділювач

6. Відеоресурси: підготовлені освітнім проектом EdEra (Educational Era) ознайомчі відео, де письменники розповідають про себе та свої книжки (не забудьте натиснути кнопочку «Більше» 😉 ).

7

розділювач

7. Короткі відомості про авторів: Довідник БараБуки (постійно оновлюється).

1

розділювач

8. Запитай письменника: рубрика проекту КЛЮЧ, у якій читачі звертаються до письменників. Як звернутися до авторів? Надішліть своє запитання на електронну адресу Національної бібліотеки України для дітей (library@chl.kiev.ua) із позначкою «Запитай письменника» та чекайте на відповідь від улюбленого автора!

6

розділювач

9. Ресурси, на яких ви можете знайти інформацію (рецензії, огляди, аналіз і наукові статті) про тексти з рекомендованого списку:

Простір української дитячої книги «БараБука»: www.barabooka.com.ua.
Блог «Казкарка»: kazkarka.com.
Культурно-видавничий проект «Читомо»: www.chytomo.com.
КЛЮЧ (Краща Література Юним Читачам): www.chl.kiev.ua/key.
Книжковий проект «Букмоль»: bokmal.com.ua.

Інші інформаційні ресурси.

8

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар