Українські книжки в «Білих круках 2016»


Цього року до міжнародного каталогу найкращих дитячих книжок «Білі круки» потрапило відразу дві українські книжки: повість експертки БараБуки Оксани Лущевської «Вітер з-під сонця», яку видав «Фонтан казок», а також пізнавальна книжка Катерини Міхаліциної «Хто росте у парку» від ВСЛ.

Книжку Оксани Лущевської ілюструвала художниця Яна Гавриш. Ілюстрації чорно-білі, виконані олівцем.

«Вітер з-під сонця» – злегка меланхолійна, чуттєва оповідь із виразним посмаком дитинства, що вперто віддаляється. Це прелюдія знайомства в літній Затоці місцевої Риськи та «заїжджого курортника» Женьки, які вже давно запримітили один одного. У житті кожного з них чимало інших особистих переживань. У Женьки нещодавно помер тато, і тепер хлопець переймається, що мама може привести в їх змалілу сім’ю нового чоловіка. Риська ж має повно роботи, а ще ніяк не може порозумітися з мамою. І ця перша несмілива потаємна симпатія, здається, лиш додає сумбуру в їхні голови, та з іншого боку…

Більше про книжку читайте в огляді Ірини Гищук.

Publish at Calaméo or browse the library.

Нагадаємо, що раніше видавництво «Фонтан казок» спільно з друкарнею «Юнісофт» подарували дві тисячі книжок Оксани Лущевської «Вітер з-під сонця» українським бібліотекам.

park11

Книжку Катерини Міхаліциної проілюструвала Оксана Була. «Хто росте у парку»  – не просто чудово ілюстрований «визначник» паркових дерев, майстерно адаптований для маленьких читачиків. Це – запрошення в мандрівку-знайомство з близькими й надзвичайно важливими сусідами: недаремно авторка називає їх на «хто», а не «що».

Детальні описи й малюнки листочків, кори, суцвіть пробуджують всередині ту особливу жагу, коли неодмінно хочеться перевірити почуте/прочитане, і залюбки користаєшся нагодами це зробити.

Детальніше читайте в рецензії Надійки Гербіш.

Міжнародний каталог «Білі круки» (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із понад 40 країн світу. Щороку фахівці обирають найкращі видання з-поміж 9 тисяч книжок, які надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки (International Youth Library, IYL) в Мюнхені з усього світу.

Джерело: БараБука.

Print Form
Подiлитись:

Додати коментар